Az Apple tegnap bemutatta legújabb mobilgenerációjának szerényebb specifikációjú, ám kedvezőbb árfekvésű változatát. A gazdaságos verziót ezentúl az SE helyett egy az aktuális szám mögé csapott e betű jelöli.

Szerdán Tim Cook vezérigazgató bemutatta az Apple mobilcsaládjának legfiatalabb tagját, amely iPhone 16e néven kerül forgalomba alig több mint egy hét múlva. A modell méretét tekintve ugyanakkora, mint a tavaly ősszel debütált "nagybácsi", az árcéduláján pedig úgy igyekeztek észrevehető mennyiséget könnyíteni, hogy ezért minimális funkcionalitást és teljesítményt kelljen feladni. Mindez egyben azt is jelenti, hogy a gazdaságos vonalat eddig képviselő iPhone SE-széria ezen a néven nyugdíjba vonult.

A 6,1 hüvelykes OLED-kijelzővel rendelkező új modellt a cég nagy teljesítményű A18-as csipje hajtja, de a 16-ban található 5 helyett itt csak 4 mag dolgozik a GPU-ban, ami a grafikai megjelenítést teheti egy fokkal gyengébbé. A hivatalos közlés szerint a kifejezetten az Apple Intelligence funkcióira kihegyezett új generáció képviselőjeként a 16e is képes lesz a cég MI-szolgáltatásainak futtatására. A tárhely 128 gigabájttól indul és egészen 512-ig skálázható.
 

 

Talán a legnagyobb kompromisszumot a fényképezési képességeknél fedezhetjük fel. Hiába keressük például az ősszel debütált változatokban megtalálható Camera Control kapcsolót. A készülék hátoldalán pedig csak egyetlen kamerát találunk. Igaz, ez a gyártó szerint egy 2-az-1-ben kamerarendszer, amely a 48 megapixeles felbontás mellett kétszeres teleobjektívként is funkcionál.

A matt fekete és fehér színben kérhető telefonok holnaptól rendelhetők elő, a szállítások pedig egy héttel később, február 28-án indulnak be. Az amerikában közel 600 dollárért kínált alapváltozat itthon 300 ezer forintos áron lesz kapható, ám ha a legnagyobb méretű tárhelyre vágyunk, akkor már 450 ezer forinttal lesz könnyebb a bankszámlánk.

(Kép: Apple)

Konzumer tech

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.