Szerdán Tim Cook vezérigazgató bemutatta az Apple mobilcsaládjának legfiatalabb tagját, amely iPhone 16e néven kerül forgalomba alig több mint egy hét múlva. A modell méretét tekintve ugyanakkora, mint a tavaly ősszel debütált "nagybácsi", az árcéduláján pedig úgy igyekeztek észrevehető mennyiséget könnyíteni, hogy ezért minimális funkcionalitást és teljesítményt kelljen feladni. Mindez egyben azt is jelenti, hogy a gazdaságos vonalat eddig képviselő iPhone SE-széria ezen a néven nyugdíjba vonult.
A 6,1 hüvelykes OLED-kijelzővel rendelkező új modellt a cég nagy teljesítményű A18-as csipje hajtja, de a 16-ban található 5 helyett itt csak 4 mag dolgozik a GPU-ban, ami a grafikai megjelenítést teheti egy fokkal gyengébbé. A hivatalos közlés szerint a kifejezetten az Apple Intelligence funkcióira kihegyezett új generáció képviselőjeként a 16e is képes lesz a cég MI-szolgáltatásainak futtatására. A tárhely 128 gigabájttól indul és egészen 512-ig skálázható.
Talán a legnagyobb kompromisszumot a fényképezési képességeknél fedezhetjük fel. Hiába keressük például az ősszel debütált változatokban megtalálható Camera Control kapcsolót. A készülék hátoldalán pedig csak egyetlen kamerát találunk. Igaz, ez a gyártó szerint egy 2-az-1-ben kamerarendszer, amely a 48 megapixeles felbontás mellett kétszeres teleobjektívként is funkcionál.
A matt fekete és fehér színben kérhető telefonok holnaptól rendelhetők elő, a szállítások pedig egy héttel később, február 28-án indulnak be. Az amerikában közel 600 dollárért kínált alapváltozat itthon 300 ezer forintos áron lesz kapható, ám ha a legnagyobb méretű tárhelyre vágyunk, akkor már 450 ezer forinttal lesz könnyebb a bankszámlánk.
(Kép: Apple)
Dynatrace: a modern obszervabilitás pole pozíciójában
Akár a Formula-1-es boxutcában, akár az üzleti életben dolgozunk, egy apró hiba könnyen vészhelyzetet idézhet elő. Szerencsére erre van megoldás, ugyanis a Dynatrace és a hasonló obszervabilitási platformok éppen azért jöttek létre, hogy megelőzzék ezeket a kritikus szituációkat.
EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT A PROJEKTMENEDZSMENTRŐL TUDNI KELL!
Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, hibrid működésről, elosztott csapatokról, kulturális gapek kezeléséről. Exkluzív információk képzésekről, munkaerőpiacról, kereseti és karrierlehetőségekről.
2025.03.18. Symbol Budapest
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak