Az Egyesült Államokat és Franciaországot köti majd össze, a távközlési szolgáltatók ezúttal kimaradnak a projektből.

A Google kedden jelentette be legújabb fejlesztési tervét, egy transzatlanti víz alatti kábelt, amelyet a Nemzetközi Vöröskereszt alapítójáról és az első Nobel-békedíjasról, Jean Henri Dunant-ról nevezett el. A Google blogbejegyzése szerint a 2020-ra elkészülő Dunant az egyik legforgalmasabb internetes útvonalon támogatja majd a Google Cloud szolgáltatásait. A Virginia Beach és a francia atlanti part (a belga cloud régió) között húzódó kábel teljes egészében a Google projektje – ez lesz a társaság második ilyen beruházása, egyben pedig a legelső olyan transzatlati kábel, amely nem egy távközlési szolgáltatókat is magában foglaló konzorcium tulajdonában van.

A vállalat közlése alapján a tenger alatti kábelek esetében a létező kapacitások megvásárlása, a hasonló igényű partnerekkel való közös fejlesztés, illetve a privát beruházás jön szóba. A Google az utóbbi területen már megvalósított olyan, sokkal kisebb távolságokat áthidaló projekteket, amelyek nyomán most belevág a saját transzatlanti kapcsolat kiépítésbe; ettől magasabb teljesítményt és alacsonyabb késleltetést, kapacitásnövekedést, illetve a kábel tervezett élettartamában garantált sávszélességet vár, ami az előző két megoldáshoz képest az ügyfelek jobb kiszolgálását teszi lehetővé.
 

forrás: www.blog.google


A Google ebben az évben egyébként már egy nagy csomó infrastrukturális fejlesztésről vagy fejlesztési tervről számolt be. Legutóbb májusban írtunk róla, hogy a vállalat Svájcban, Zürichben építi fel a Google Cloud Platform huszadik nagy adatközpontját, amely a hatodik európai régió lesz a cég felhős infrastruktúrájában. Ezek közé tartozik egy idén üzembe álló finn létesítmény, jövőre pedig a svájci mellett az oszakai és a hongkongi régió is megkezdheti működését.

2019-ben három további tenger alatti kábelt is átadnak: a Los Angeles és Chile közötti privát kapcsolatot (Curie), illetve a konzorciális együttműködésben kiépített amerikai-dán-ír (Havfrue) és Hongkong-Guam (HK-G) rendszereket. Ezzel a Google saját közlése olyan hálózattal rendelkezik majd, amelyhez már tizenhárom tenger alatti kábel tartozik, és a globális internetes forgalom negyedét szolgálja ki, és megbízhatóbb, gyorsabb, biztonságosabb szolgáltatásokat ígér a publikus internet nem determinisztikus teljesítményéhez vagy más cloud hálózatokhoz képest.

A Google az alábbi táblázatba foglalta össze korábbi beruházásait és 2020-ig szóló fejlesztési terveit:
 

Közösség & HR

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.