A Twitterként korábban szebb napokat látott közösségi platformnál olyan remekül sikerült megreformálni a külső tartalom megjelenítését, hogy a fal adat a másikat.

Az már nyáron kiderült, hogy az Elon Musk által egy évvel ezelőtt még Twitter néven megvásárolt, de manapság már X-ként üzemelő közösségi platform úgy próbál spórolni a hellyel (és így még többet felszabadítani reklámoknak), hogy a külsős cikkek, anyagok eddig megszokott és bevált megjelenítésén radikálisan változtat. A végül csak múlt hónapban bevezetett új formátumban a hivatkozáslinkek egyáltalán nem tartalmaztak kísérő szöveget (forrás neve, anyag címe, bevezető szöveg), csakis egy kép és maga az elérési útvonal maradt meg.

Hátra arc!

Hogy ez mennyire jött be, azt jól mutatja Musk friss bejelentése, miszerint a legközelebbi frissítéssel visszakerülnek a címek is a megosztási információk közé. Akár a véletlenek furcsa összjátékának is tekinthető, hogy a cégtulajdonos a bejelentés előtt néhány órával maga is befürdött az újítással. (Musk egy az OpenAI körül kialakult állapotokról szóló Reuters-anyagot a "Rendkívül aggasztó" fülszöveggel osztott meg, ám ahogy ez a fenti képen is látható, a link kontextusa nélkül mindez teljesen értelmetlen volt.)

Bármi is indította az újabb változtatásra a céget, a Musk által beharangozott "újítás" jelentette magas labdát természetesen tömegek kezdték lecsapdosni az interneten.

 

 

Musk a kritikákra reagálva azt hangsúlyozta, hogy egyáltalán nem a régi rendszer visszaállítása történik, hiszen korábban lent volt a címsor, most pedig majd fentre kerül. Ráadásul egy plusz rétegként a képre illesztve, azaz a drága helyből sem fog többet pazarolni a hírfolyamból a (nem fizetős) tartalom.

Józan paraszti ésszel ugyanakkor erre fel lehetne tenni a kérdést az excentrikus multimilliárdosnak, hogy ha már úgyis hozzányúltak a rendszerhez, akkor akár elsőre is tervezhették volna használhatóra.

Közösség & HR

Az USA-ban is megelégelték az előfizetésekkel való trükközéseket

Az amerikai versenyfelügyelet új szabályozással igyekszik visszaszorítani azt a gyakorlatot, hogy a vállalatok sportot csinálnak az előfizetések törlésének megnehezítéséből.
 
Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.