Új céggel bővül a Magyarországon működő szolgáltatóközpontok palettája: a norvég Telenor shared service centere (SSC) Telenor Common Operation Zrt. néven jött létre. A központ a Telenor Magyarország, a Telenor Serbia és a Telenor Montenegro hálózat- és IT-tervezési, implementációs és karbantartási egységeit integrálja, és a jövőben más Telenor leányvállalatok részére is nyújt majd hasonló szolgáltatásokat.
Az SSC alapítását hírül adó közlemény szerint a központtal a Telenor egyben új szolgáltatási modellt is bevezetett a régió távközlési piacán. Az új modell célja, hogy a három régiós leányvállalatnál meglévő műszaki szakértelem és erőforrások megosztását hatékonnyá tegye, és kiaknázza a bennük rejlő szinergiákat.
"Arra számítunk, hogy erősödni fog a kereslet az ilyen szolgáltatások iránt" – nyilatkozta a megalakulás apropóján Oystein Mikkelsen, a Telenor Common Operation ügyvezető igazgatója.
Törökbálintra települnek
Az új szolgáltatóközpontot, amely a Telenor Magyarország törökbálinti székhelyén kezdi meg a működését, a három régiós leányvállalat közösen irányítja. Az SSC induláskor 450 főt foglalkoztat. Ez a stáb a korábban a Telenor Montenegro, a Telenor Serbia és a Telenor Magyarország alkalmazásában álló szakemberek átvételével áll össze.
Mint nemrégiben megírtuk, igazi boomjukat élik Magyarországon az SSC-k. A hazai online álláskereső portálokon folyamatosan több száz olyan ajánlat van, amely itteni szolgáltatóközpontokban végzendő munkára invitál. A legutóbbi statisztikák szerint jelenleg 65-nél valamivel több központ működik az országban, amelyek összesen több mint 30 ezer főt foglalkoztatnak.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak