A Google azt ígéri, hogy a kezdetben egyszerű segéd idővel egyre jobban ráérez majd a stílusunkra. Természetesen első körben csak angolul.

Smart Compose néven már tavasszal beharangozott új funkció néhány napon belül minden G Suite felhasználónak a rendelkezésére fog állni. Az okos levélírásként fordítható segédlet tulajdonképpen a mobilokon már megszokott prediktív szövegbevitelt hozza el a Google levelezőjét használóknak, természetesen a mesterséges intelligencia képességeivel megtámogatva. Azt pedig talán mondani sem kell, hogy egyelőre mindezt csak angolul használhatjuk.

Látnoki képesség

Az alapértelmezés szerint bekapcsolt állapotban élesedő funkció mögött a gépi tanulás segédkezik, amely több milliárd gyakran használt mondattal és kifejezéssel felszerelkezve igyekszik majd kitalálni az első pár betűből, hogy mit is akarunk éppen megfogalmazni. Valahogy így:
 


Amennyiben a gép jól tippel, a Tab billentyűvel tudjuk szentesíteni a kiegészítést. Ez talán elsőre kicsit macerásnak tűnhet, de minden bizonnyal hamar rááll majd azon felhasználók keze, akiknek sok emailt kell megfogalmaznia. Azt már persze csak a gyakorlati tapasztalat döntheti el, hogy mindezzel mennyi időt lehet majd megspórolni.

Személyre szabják

A Google-nél azt ígérik, hogy az algoritmus idővel nem csak alap készletét felhasználva segít minket, hanem igyekszik eltanulni az általunk gyakran használt szófordulatokat és a későbbiekben azokat dobja be ötletként. A vállalat tervei szerint a funkció az elkövetkező pár napban minden G Suite felhasználónál automatikusan bekapcsol. Aki nem akar élni vele, az a Beállítások -> Általános menüpont alatt kapcsolhatja ki az automatikus kiegészítést.

A cégnek nem ez az első próbálkozása a levelezés megkönnyítésére. A Smart Reply funkció, amely egy beérkező levél szavait elemezve igyekszik magától választ generálni például már három éve rendelkezésre áll.

Cloud & big data

Hol tart a digitális átalakulás Európában és Magyarországon?

Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.