Milyen karrierút vár a vállalati IT-ban, ha valaki nőként kerül ebbe az alapvetően férfiak uralta világba. Össze lehet-e egyeztetni a magánéletet és a karriert? Van-e különbség a női és a férfi vezetők módszerei között? Erről beszélgettünk három olyan szakemberrel, akik nem informatikai végzettséggel indultak, mégis hazai nagyvállalatok IT-vezetői lettek. A CIO Klub hangos kiadásának vendége volt Majtényi Márta, a Norsk Hydro kiberbiztonságért felelős globális vezetője, Nagyné Agárdi Györgyi, az Allianz Hungária CIO-ja, és Popovicsné Koncsos Brigitta, az E.ON Digital Technology Hungary Kft. ügyvezetője.
Mindhárman pályamódosítással kerültek IT-területre. A beszélgetésből kiderül, hogy közgazdászként, sportmenedzserként mi hozta őket erre pályára. Emellett beszélnek arról is, hogy honnan ered vonzalmuk az IT-hoz, és hogyan szerezték meg a szükséges tudást.
A beszélgetés második részében a vezetői lét nehézségeiről faggattuk vendégeinket, hiszen a menedzserek világa köztudottan erősen férfi-domináns közeg, ami hangsúlyozottan igaz az informatikára. Kiderül a beszélgetésből, hogy ez mennyiben valós probléma, és mennyiben előítélet. Azt is megkérdeztük vendégeinktől, hogy látnak-e bármilyen olyan problémát, amiért azt lehetne mondani, hogy az IT-vezetői munkakör "nem nőnek való vidék", illetve szóba kerültek azok a skillek, melyek segítik a női vezetőket munkájukban.
Végül a munka magánélet egyensúlyának problémájáról faggattuk a CIO Klub három vendégét: kellett-e súlyos áldozatokat hozni a magánéletben a karrier miatt?
A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.
Az idei CIO Hungaryról hamarosan további előadásokat és panelbeszélgetéseket teszünk közzé a CIO Klub podcastcsatornáján, ahol a régebbi konferenciák felvételei is elérhetők.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak