Az amerikai piacon is meg akar jelenni üzleti szoftvereivel a Dyntell Software, amely lényegében a Pannon Szoftver termékeit forgalmazza külföldön.

A tengerentúlon is lát elegendő keresletet a magyar fejlesztésű üzleti szoftvereknek a Dyntell Software csoport, amely a 2000-ben alakult Pannon Szoftver Kft. kis- és középvállalatoknak szánt saját fejlesztésű vállalatirányítási rendszereit, ügyviteli szoftvereit, üzleti intelligencia megoldásait forgalmazza.

Egyszerűen bonyolult

„A termékeinkben az egyszerűséget díjazzák az ügyfelek” – válaszolta a Bitport kérdésére Salga Péter a Dyntell Magyarország Kft. ügyvezetője. Amilyen egyszerűnek tartják a termékeiket, annyira bonyolult a mögöttes cégháttér.  A 2000-es indulás utáni első években még csak Pannon Szoftverként ismert vállalkozás nyolc éve úgy döntött, hogy belép a romániai piacra. A külföldi terjeszkedéshez külső forrást keresett, amit baráti, ismerettségi szálak révén egy svájci pénzügyi befektetőben talált meg. Utóbbi hozta létre a Dyntell Software csoport alapjául szolgáló Dyntell Magyarország Kft.-t , majd a sikeres romániai belépővel a Dyntell Romaniát is. Az új cég vette át a termékek itthoni forgalmazását is, a külföldi jelenlét pedig időközben néhány kisebb ügyfél révén Svájcban épült tovább. (A jelenleg 50 fős Pannon Szoftvernél marad a jövőben is a termékek fejlesztése, amelyen a létszám fele dolgozik.)

KKV-s dinamizmus Denverben

A következő nagyobb ugrásnak az amerikai piac ígérkezik, ahol a közelmúltban Denverben jegyeztették be az ottani terjeszkedést segítő céget Dyntell Corp. néven. E mögött a társaság mögött azonban nem a svájci pénzügyi befektető, hanem magyar magánszemélyek mellett két amerikai állampolgár is van. Ez a felállás Salga Péter szerint megkönnyíti a cég és termékeinek ottani fogadtatását. A Dyntell belépőként a mikrovállalkozásoknak szóló ügyviteli, ajánlatadó és számlázó rendszerének amerikai változatával a 1clickbusiness-szel lép az USA piacára. Számítanak ugyanakkor arra is, hogy lesz vevő a komplex vállalatirányítási rendszerükre is. Az ügyvezető összesítése szerint eddig nagyjából 10 ezer dollárnak megfelelő összeget fektettek az amerikai piaci megjelenésre. Ennek a többszörösével számolnak jövőre, de az indulás első teljes évében már mintegy 100 ezer dolláros ottani teljes bevétellel kalkulálnak. A mikrovállalati rendszernek a tengerentúlon eddig 800 megrendelője van, a termék professzionális verziójával, ami már a könyvelőcégek igényeit szolgálja ki novemberben jelennek meg.

És, hogy miért éppen a coloradói Denvert választották? Salga Péter szerint ez Amerika egyik nagyon dinamikusan fejlődő állama, ahol sok a Dyntell termékeinek megfelelő kkv. A külföldi terjeszkedés nem áll meg a jövőben sem, hamarosan indulnak a tárgyalások az oroszországi, illetve a közel-keleti belépővel kapcsolatban is. Jövőre mindkét helyen külön céget akarnak alapítani. Elhangzott még, hogy a Pannon-Dyntell csoport az idén stagnálással, a tavalyi  700-800 millió forintos bevétel megismétlésével számol, jövőre viszont már részben az amerikai piacra építve milliárd feletti forgalmat vár.

Cloud & big data

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.