A 3G-s hálózat lekapcsolása miatt év elején indított korszerűsítési akció eddigi erdményeiről számolt be az NMHH.

A tavaly meghirdetett és idén február közepén elstartolt mobilcsereprogramjáról adott bő fél év után konkrét számokat is tartalmazó tájékoztatást a pályázatot kiíró Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). A hatóság közleményéből kiderül, hogy mostanra sikerült elérni az ötvenezeres mérföldkövet: ennyi elavult mobiltelefont cseréltek modern, 4G- vagy 5G-képes eszközre. Az NMHH tájékoztatásából az is kiderült, hogy a hazai mobiltelefonok modernizációját célzó akció keretében becserélt eszközök közel kétharmada a ma már ősinek számító, 2G-képes telefon volt.

A 700 ponton elérhető támogatási programban a mobilcserék mintegy 70 százaléka független forgalmazóknál, elektronikai áruházaknál valósult meg, a vásárlások 30 százaléka pedig a három nagy mobilszolgáltató bolthálózatában történt. Közel hatezren Budapesten vették igénybe a támogatást, a megyei rangsorban pedig Hajdú-Bihar megyében, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében és Szabolcs-Szatmár megyében éltek a legtöbben a kedvezményes készülékvásárlás lehetőségével.

Többször módosították

A pályázat feltételeit az elmúlt hét hónap alatt több ízben módosítottak. Májustól az eredetileg 3G-t használó mobilok cseréjére indított kezdeményezést kiterjesztették a 2G-s készülékekre is. A kezdeti tervek szerint július 17-ével lejáró kampányt pedig a nyáron jövő év március 31-ig hosszabbították meg, illetve több ponton a fogyasztók számára kedvező változtatásokat léptettek életbe. Így az addigi 20 ezer helyett 40 ezer forintra nőtt az igényelhető összeg, miközben a választható telefonokra vonatkozó 120 ezer forintos felső értékhatár is megszűnt. Továbbá a jogosultsághoz szükséges elvárt aktivitási időszakot is meghosszabbították 2022. április 30-ig.

A támogatási programot az NMHH azért indította, hogy a 3G-s készüléket használóknak lehetősége legyen a 3G-hálózatok kivezetése után is használni a mobilinternet nyújtotta előnyöket, illetve hozzájáruljon a lakosság által használt mobiltelefonok modernizációjához.

A folyamatot legkorábban elindító Magyar Telekom június végére teljesen leállította 3G-hálózatát, a Vodafone és a Yettel pedig 2022 májusától kezdte meg a lekapcsolási folyamatot. A technológiai fejlesztés a legfeljebb 3G-képes mobiltelefont használókat érinti: ahhoz, hogy ők továbbra is élvezhessék a mobilinternet nyújtotta előnyöket, például használhassák a csevegőalkalmazásokat, a levelezőapplikációkat, a navigációt, fejlett, 4G- és 5G-képes mobiltelefonra kell váltaniuk. Azoknak, akik hanghívásra, sms-küldésre használják a készüléküket, nincs tennivalójuk, ezek a funkciók továbbra is működnek majd a 2G-hálózatokon.

A támogatási program részleteiről és frissített feltételeiről a Netrefel.hu edukációs oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.

Konzumer tech

Az EU-ban sem áll túl jól a TikTok szénája

Miközben az USA-ban a teljes betiltás fenyegeti, az öreg kontinensen bizonyos elemeit iktatnák ki a kínai tulajdonú alkalmazásnak, mert a gyanú szerint rossz hatással van a fiatalokra.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.