Mindenki számára elérhető képgenerátorral bővül a ChatGPT repertoárja – jelentette be az OpenAI. A fejlesztő saját megfogalmazása szerint a GPT-4o modellbe integrált funkcióval "nemcsak szép, hanem hasznos" képekhez jutnak a világ leghíresebb chatbotjának felhasználói.
A bejelentés szóhasználatát idézve a "mai generatív modellek képesek szürreális, lélegzetelállító jeleneteket varázsolni, de nehezen boldogulnak azokkal a képekkel, amelyeket az emberek információ megosztására és létrehozására használnak". Az ígéretek szerint ez utóbbiakkal is jól megbirkózik a cég fejlesztése, így többek között pontosan jelennek meg a képeken a szövegek, amivel valóban akadtak gondjaik az eddigi megoldásoknak.
További előnyként említik a következetességet és a különböző elemek, utasítások közötti kapcsolatok pontosabb megértését. És mivel immár a ChatGPT felületén zajlik a képgenerálás, az eredmény iterációkkal történő finomítása is gördülékenyebbé válik. A platform multimodális képességeinek bővítéséből adódóan a GPT-4o az inputként megadott képeket, illusztrációkat zökkenőmentesen tudja integrálni a feladat megoldásánál. Legalábbis ezt ígéri az OpenAI.
Képregényrajzolónak is elmegy az OpenAI új képgeneráló algoritmusa
A fejlett képességeket illusztrálására a cég mások mellett a fentebb látható példát hozta, ahol az algoritmus néhány sor szöveges utasítást követően teljesen vállalható mini képregényt rakott össze.
Hiszem, ha látom!
Persze a múltban már sokszor kiderült, hogy az, amit egy cég állít a termékéről, az nem feltétlenül fedi a teljes valóságot. Ez esetben jó hír viszont, hogy egyrészt az OpenAI azonnal elkezdi a funkció élesítését, másrészt ez a bevezetés kiterjed a ChatGPT erősen korlátos, ám ingyenesen használható verziójára is. (Mindez vélhetően leginkább annak köszönhető, hogy a vállalat riválisai sem fukarkodnak ezen a területen.) A funkció "hamarosan" API-n keresztül is elérhetővé válik a külső fejlesztők számára, illetve beépül a Sora videókészítő modellbe.
A jelek szerint egyébként ezzel vége a korábbi képkirály, a Dall-E karrierjének. Az ugyancsak az OpenAI műhelyében készült dedikált képgenerátor modellre a vállalati közlemény csak annyiban tér ki, hogy az önállóan továbbra is elérhető marad "azok számára, akiknek a DALL-E különleges helyet foglal el a szívében".
(Illusztráció: GPT-4o; OpenAI)
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból
Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak