A Trend Micróhoz köthető Zero Day Initiative (ZDI) köreiben évtizedes hagyomány a Pwn2Own hekkerversenyek megrendezése, ahol a vállalkozó kedvű biztonsági szakértők a böngészőktől kezdve a mobilokon át az autókig szinte már mindenféle dolgot feltörhettek úgy, hogy nemhogy a börtönt kockáztatták volna, hanem még jelentős mennyiségű pénzdíjban is részesültek.
A múlt héten Tokióban lezajlott Pwn2Own Automotive viszont annyiban mindenképpen újdonság volt, hogy ezen a megmérettetésen kizárólag autóipari rendszerek kerültek a célkeresztbe. A helyszín és az időpont nem véletlen, hiszen a japán fővárosban most tartották az Automotive World Conference-t. Az iparági seregszemle így jó alapot adott arra, hogy az egyre jobban digitalizálódó szektorra leselkedő veszélyekre is rávilágítsanak.
Kiemelt célpont volt a Tesla
Az összesen négy kategóriára bontott Pwn2Own Automotive egyik teljes szeletét a versenyt támogató Tesla adta. Az Elon Muskot multimilliárdossá tevő cég rendszerét a kiírás szerint összesen 1 millió dollárért lehetett megpróbálni kijátszani, de bizonyos feltételek mellet a sikeres csapat még a feltört Teslát is megtarthatta.
A legjobban a francia Synacktiv biztonsági cég kutatói kerestek múlt héten, hiszen a csapat féltucat sikeres exploitja összesen 450 ezer dollárt ért. Ezek közül az egyiknél root hozzáféréshez jutottak egy Tesla modemhez, egy másik akciójukkal pedig az autó infotainment rendszerében sikerült rést nyitniuk.
A háromnapos hekkerverseny végül összesen 49 járművekkel kapcsolatos nulladik napi sebezhetőségre hívta fel a figyelmet, miközben a résztvevők több mint 1,3 millió dollárral gazdagabban térhettek haza a rendezvényről.
(Fotó: ZDI)
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak