A Microsoft a nyáron már a harmadik, IT-biztonsági területen működő céget szerezte meg, ahogy az incidensek szaporodásával a vállalat is egyre nagyobb hangsúlyt helyez az ilyen irányú fejlesztésekre.

A Microsoft szerdán jelentette be, hogy felvásárolja a CloudKnox Security IT-biztonsági céget. A 2016 óta működő kaliforniai startup több olyan multi-cloud jogosultságkezelő platformot fejleszt, amely hatékonyan védi ügyfelei kritikus felhőinfrastruktúra-erőforrásai és identitásait, összességében pedig segít a vállalati megrendelőknek csökkenteni a cloud alapú erőforrásokhoz való hozzáférések mennyiségét.

A tranzakció pénzügyi részleteit ezúttal sem hozták nyilvánosságra, de a felvásárlás újabb lépést jelent a Microsoft biztonsági üzletágának kibővítésében, amelyre a társaság az utóbbi időben nagy hangsúlyt fektet a Windows és más termékei biztonságosabbá tételéért. A Microsoft még januárban közölte, hogy biztonsági üzletága az elmúlt 12 hónapban több mint 10 milliárd dollár bevételt hozott, ami több mint 40 százalékos éves növekedést jelent, ezzel pedig megelőzi a többi termékcsoport forgalmának bővülését.

A CloudKnox szoftvere együttműködik a Microsoft Azure publikus felhőszolgáltatása mellett az Amazon és a Google felhőivel is együttműködik. Fő rendeltetése szerint azonosítja és akár el is távolíthatja az alkalmazottak vagy a virtuális identitásokat aktívan nem használt engedélyeit, és figyelmeztetéseket jelenít meg az ezekkel összefüggő szokatlan tevékenységekről.

Lépést kell tartani a hekkerekkel

A Microsoft hivatalos blogja a vállalat egyik alelnökét idézi, aki ismét kifejtette, hogy a felügyelet nélküli felhőszolgáltatások (például a virtuális gépek) szaporodásával a szervezetek is egyre nehezebben tudják ellenőrizni, hogy kinek milyen jogosultságai vannak velük kapcsolatban. Szerinte a szaporodó kritikus biztonsági incidensek is azt mutatják, hogy a rosszindulatú szereplők hatékonyan használják ki a rosszul kezelt, privilegizált hozzáféréseket.

A Sunnyvale-ben működő CloudKnox a LinkedIn adatai alapján 58 alkalmazottal működik, korábbi befektetők között pedig ott találhatjuk mások mellett a Dell Technologies Capitalt is. A starup június eleje óta a harmadik olyan informatkai biztonsági vállalkozás, amelyet a Microsoft felszippantott: másfél hónappal ezelőtt az IoT és beágyazott rendszerek biztonságával foglalkozó ReFirm Labs felvásárlását jelentette be, július közepén pedig a cloud biztonsági szoftvereket fejlesztő RiskIQ-t szerezte meg több mint félmilliárd dollárért.

Ahogy akkor írtuk, a Microsoftnál egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a biztonsági fejlesztések a felhős, a hálózati vagy a végponti alkalmazások területén, nyilván nem függetlenül az utóbbi időszakban tapasztalt, a vállalat termékeit is érintő, nagy horderejű kibertámadásoktól. Ehhez a Microsoft mára nagyon erős biztonsági csapatot épített: jelenleg már 3500-an dolgoznak a cégnél ezen a területen, így többek között a Threat Intelligence Center nevű kiberbiztonsági laborban, ahol főként az államilag szponzorált hekkertámadások felderítésére koncentrálnak.

Piaci hírek

Ördögi körbe kerülhettek az MI-fejlesztők

Az MI-robbanás üzletileg egyre inkább fenntarthatatlannak tűnik, és a kritikusok szerint szükségszerű összeomláshoz vezet, mert a technológia eredményei nem támasztják majd alá az elkerülhetetlen áremeléseket.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.