Két mobilnetes és két otthoni internet-alapcsomagot vezet be péntektől a Magyar Telekom. A legnagyobb hazai távközlési szolgáltató ma írta alá a program védjegyhasználati szerződését, ami feljogosítja, hogy a piaci árnál kedvezőbb tarifát ajánljon azoknak a reménybeli kezdő netezőknek, akik eddig elsősorban anyagi okok miatt nem fizettek elő a világhálóra.
Egyre csak jönnek a szolgáltatók
Az új csomagok bejelentésére szervezett tájékoztatón Deutsch Tamás, a Digitális Jólét programért felelős miniszterelnöki biztos elmondta: a szolgáltatók számára másfél hónappal ezelőtt nyílt meg a lehetőség az egyébként ingyenes állami védjegy használatára és a programban való részvételre. Hozzátette, eddig már kéttucatnyian csatlakoztak a kezdeményezéshez.
A Telekom kínálatában elérhető, roamingra is alkalmas mobilnetes csomagok egyike a Net 1GB, amelynek havi díja egy év hűséggel 1500 forint. Ha elfogy az adatkeret, akkor kiegészítő adatcsomagot vásárolhat az ügyfél, egyébként az adott hónapra leáll nála a netszolgáltatás. A prémium alapcsomag, vagyis a Net 4GB díja havi 3200 forint, ehhez is egy év hűséget kell vállalni.
A vezetékes DJA Start csomag havidíja 2890 forint, ami maximum 30 Mbps le- és 5 Mbps feltöltési sebességet ad. Itt is van egy többet tudó ajánlat, a DJA 50, amely havi 2990 forintért maximálisan 50 Mbps le- és 5 Mbps kínált feltöltési sebességet nyújt. Az otthoni csomagok korlátlan adatforgalmat biztosítanak, és 5 darab email-postafiókot is tartalmaznak.
Az otthoni DJA csomagot az veheti igénybe, akinek a szerződéskötést megelőző egy évben nem volt otthoni internet-előfizetése sem saját, sem a közeli hozzátartozója nevén.
Mindenki másképp ajánlja
Kevesebb, mint két hét alatt már a harmadik nagy szolgáltató jelenti be alapcsomag-ajánlatait. Elsőként a UPC, majd néhány nappal később a Telenor vezette be az újfajta díjcsomagokat, amelyeket a távközlési piacon már jó ideje megszokott módon továbbra sem könnyű összehasonlíthatani. Így legfeljebb arra tudunk vállalkozni, hogy egy táblázatban összesítjük az eddigi ajánlatokat.
Digitális Jólét Alapcsomagok
A UPC egyetlen vezetékes csomagja például azonos ugyan a Telekom DJA Start csomagjával, amennyiben a letöltési sebesség akár 30 Mbps-os is lehet. A feltöltésnél viszont nem öt, hanem maximum 3 Mbps-ot vállal a szolgáltató, mindezért pedig az ügyfélnek két éves hűséget kell vállalnia. A UPC ajánlata – ha az előfizető hajlik az elektronikus számlázásra – csak havi 100 forinttal kerül többe, mint a Telekomé, ellenkező esetben viszont 600 forinttal.
A mobilnet-csomagoknál a Telenornak 500 megabájtos induló csomagja van, amelynek ára havi 2490 forint – igaz, ebben elérhető még 50 perc belföldi hívás is, a 2 GB-os csomag díja pedig 2190 forint. A Telenor tett egy 600 MB-os adatjegy-ajánlatot a feltöltőkártyás ügyfeleinek, ennek a havidíja nem éri el az 1000 forintot sem. Az adatforgalom viszont csak belföldi, de ha elfogy a keret, akkor nem állítja le, csak lassítja a netezést a szolgáltató. A kedvezményes ajánlatokhoz azonban a Telenornál is két évre kell elköteleződnie az ügyfélnek.
Így állunk eddig, felkészül a Digi és a Vodafone.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak