Ahogy az várható volt, a közösségi platform gyorsan be is nyújtotta keresetét Elon Musk ellen, aki a cég szerint felgyújtott mindent maga körül, majd megpróbál büntetlenül elsétálni.

Kedden elkezdődött a Twitter és Elon Musk utolsó, hosszúnak ígérkező csörtéje, miután utóbbi nemes egyszerűséggel bejelentette, hogy a korábban megkötött megállapodás ellenére mégsem veszi meg a vállalatot. A tét az, hogy sikerül-e a különc techmilliárdost rászorítani arra, amit a közösségi platform megvásárlásáról szóló, tavasszal aláírt szerződésben vállalt.

A Delaware államban tegnap benyújtott keresetben a Twitter többek között azt veti Musk szemére, hogy azért nem hajlandó eleget tenni a Twitter és részvényesei felé fennálló kötelezettségeinek, mert az általa aláírt megállapodás már nem szolgálja személyes érdekeit. A cég szerint Musk nyilvánvalóan úgy véli, hogy - ellentétben mindenki mással - szabadon meggondolhatja magát, tönkreteheti a vállalatot, megzavarhatja a működését, elértéktelenítheti a részvényeket, majd egyszerűen elsétálhat.

A beadvány kifogásolja azt is, hogy a Teslát és a SpaceX-et is irányító Musk a megegyezést követően többször és több platformon (természetesen magán a Twitteren is) kritizálta és gúnyolta a vállalatvezetést, miközben a megállapodásban ígéretet tett arra, hogy a felvásárlási folyamat során nem tesz negatív megjegyzéseket a cégre.

Szembe jött a válság és a valóság

A Twitter "sztorija" szerint Musk a romló gazdasági körülmények miatt pénzügyileg nehéz helyzetbe lavírozta magát a 44 milliárdos ajánlatával. Az összeget részben saját vagyonából, részben kölcsönökből teremtette volna elő, csakhogy a Tesla részvényárfolyama az elmúlt hónapokban rengeteget esett, ami mindkét tervezett forrásra negatív hatással van. Musknak ebből a csapdából pedig azzal akart menekülni, hogy kreált problémákra és vádakra hivatkozva eláll az üzlettől.

Ezek az úgynevezett kreált vádak leginkább a közösségi platformon elterjedt hamis profilokhoz és spamelésre használt kamufiókokhoz kötődnek. Az automata működésükkel valós problémákat okozó rosszindulatú botok arányát a vállalat saját méréseire hivatkozva következetesen 5 százalék alá becsülte. Ezt Musk az üzlet megkötését követően azonban többször is megkérdőjelezte, illetve kifogásolta, hogy csapata nem kapja meg a Twittertől az arány ellenőrzéséhez szükséges összes belső adatot. A vállalat erre azzal reagált, hogy nem áll módjában szenzitív személyes információkat harmadik félnek átadnia. 

Úgy nyerhetnek, hogy közben már veszítettek

A peres eljárásban tehát most azt kell eldönteni, melyik fél nem tett eleget szerződésben vállalt kötelezettségeinek. A Twitter a maga részéről igyekszik az eredeti megállapodást kikényszeríteni, de az is lehet, hogy már a lelépési díjként megjelölt 1 milliárd dollárral és egy kövérebb kártérítési összeggel is megelégednének, csak maguk mögött tudhassák a rémálmot, amit Musk idei színre lépése jelentett.

A jelenlegi helyzetre jellemző, hogy a Wirednek név nélkül nyilatkozó twitteres dolgozók egyöntetűen káoszról, fejetlenségről, gyenge vezetésről számoltak be, aminek egyenes következményeként rengeteg munkatárs keres aktívan új munkahelyet. Mindeközben pedig a részvényárfolyam elmúlt hónapokban bemutatott jojózása elijesztheti azt a néhány befektetőt is, akik esetleg még látnának fantáziát a felhasználói tábora bővítésében megrekedt, az üzleti célok helyett a Muskkal folytatott háborúzásra fókuszáló cégben.

Piaci hírek

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.