A Tesla-vezér ezúttal nem twitteres üzenetben, hanem ügyvédein keresztül jelezte, elállhat a közösségi oldal felvásárlásától.

Mind nagyobb kérdőjelek rajzolódnak ki a tavasz legkomolyabb technológiai piacot érintő ügyletével kapcsolatban azt követően, hogy a Twitterért áprilisban nagyjából 44 milliárd dollárt kínáló Elon Musk egyre inkább megmakacsolja magát. A Tesla-részvények szárnyalásának köszönhetően a világ leggazdagabb emberévé avanzsált reménybeli vevő ugyanis ügyvédei útján jelezte, elállhat az üzlettől, mivel a Twitter nem működik együtt vele megfelelően egy lényeges kérdés tisztázásában.

Utóbbi praktikusan arról szól, hogy Musk szerint a közösségi platformon sokkal több a kamuprofil, mint amennyit az ilyen szabálytalan fiókok arányáról a menedzsment állít. A Twitter vezetősége szerint nagyjából 5 százalékról van szó, míg Muskék (és egyébként más független kutatók) szerint is ennek többszöröse lehet az üzleti szempontból értéktelen, más szempontokból pedig kifejezetten káros bothálózatokból.

A spamelésre, álhírek és propaganda terjesztésére egyaránt használt hamis felhasználói fiókok kérdése valóban nem lényegtelen a Twitter valódi értékének meghatározásához, ugyanakkor Musknak sem lett volna kötelező 44 milliárd dollárt ajánlani egy olyan platformért, amelynek lényeges paramétereivel ezek szerint nem volt tisztában. Csakhogy a hírek szerint a tárgyalások során Musk lemondott a cég teljes körű átvilágításról, és beleegyezett, hogy 1 milliárd dolláros "fájdalomdíjat" fizet a Twitternek, ha az ő hibájából mégsem valósulna meg az ügylet.

A Twitter vezetőségét nem megfelelő együttműködési készséggel vádoló ügyvédi levél valószínűleg ezt az említett 1 milliárd dollárt igyekszik megspórolni Musknak, aki a jelek szerint egyre kevésbé gondolja komolyan a cég megvételét.

Eközben Texasban

Mindeközben Texasban épp tegnap közölte az állam főügyésze, hogy a hivatal vizsgálatot folytat a Twitternél, melynek célja kideríteni, hogy a cég szándékosan hamis információkat közölt-e a közösségi platformon aktív botok számát illetően.

Ken Paxton irodájának közleménye szerint miközben a cég az összes felhasználó kevesebb mint 5 százalékára teszi a szabálytalanul létrehozott és működtetett fiókok arányát, az valójában akár 20 százalékot vagy még többet is kitehet. Márpedig a különbség "drámaian befolyásolhatja" a Twitteren keresztül tranzakciókat lebonyolító texasi fogyasztók és vállalkozások költségeit.

Az nyilván mindettől teljesen független, hogy a Tesla épp mostanában nyitott egy óriásgyárat Texasban, sőt a cég központját is az államba költözteti Musk, akinek a hivatalos vizsgálat bejelentése egészen jókor jön a Twitter menedzsmentjével vívott küzdelmében.

Közösség & HR

Ismét keresik a hazai digitális szakma női példaképeit

A 40 év feletti női szakemberek elismerését célzó pályázatot immár harmadszorra hirdette meg az IVSZ és a WiTH.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.