A streaming alapú Deezer valószínűleg sikeres lehetett a Telenor számára, hiszen a MyTV ugyanazon az elven működik, mint a zenei alkalmazás, sőt a bevezetési stratégia is hasonló. Február 28-ig a Telenor előfizetők egy gyors regisztrációt követően a mobiljukon, táblagépeinek, vagy a böngészőjükben ingyenesen férhetnek hozzá a 2000 órányi rögzített videótartalomhoz és a rendszerben jelenleg megtalálható 14 csatorna műsorkínálatához.
Három csomag, 14 csatorna, egy alkalmazás
A három hónapos bevezető időszak után három csomag közül választhatnak az előfizetők. A Fedezd fel! konstrukció a határidő lejárta után is ingyenes marad és az AXN, Duna, Duna World, M1, M2, Story 5 csatornákat tartalmazza. A Családi (AXN White, Fashion Box, Filmbox Arthouse, Story 4) és Film (AXN Black, Filmbox, Filmbox Extra, Sundance) csomagok már díj ellenében vehetők igénybe, ezek 1500 forintba kerülnek havonta, ezen kívül a felhasználónak mobilnetes csomaggal is rendelkeznie kell, amennyiben a szolgáltató hálózatát venné igénybe a tévézéshez. Az első három hónapban egyébként nem csak az előfizetési díjat, hanem a használat során generált adatforgalom árát is elengedi a Telenor.
A MyTV táblagépes felülete
Az élő televíziós műsorokon kívül a Videótárban a TV2 filmsorozatai is megtalálhatók, illetve az ígéretek szerint a kínálatba bekerülnek a jövőre esedékes Labdarúgó Világbajnokság meccsei is. A Telenor a mai bemutató során kiemelte, hogy a platform erőssége a testre szabhatóság: a rögzített műsorokból (3-7 napig elérhetők az adások) egyedi műsorfolyamok hozhatók létre, és a lejátszás egy későbbi időpontban ott folytatható, ahol korábban abbahagytuk. Egy előfizetés egyszerre akár 4 készüléken is aktiválható, az indulásra egyelőre csak az androidos app készült el, de az iOS-re írt verzió is hamarosan megjelenik.
Hazai ötlet és megvalósítás
A MyTV ötlete és megvalósítása teljes egészében a szolgáltató hazai csapatától származik (a technológiát a UUX szállította), ami elmondásuk szerint nem csak hazánkban, hanem az egész világon egyedinek számít. A szolgáltatás Takács Zoltán, a Telenor digitális szolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettese szerint már 3G hálózaton is probléma nélkül működik, de természetesen a 4G még jobb minőséget biztosít. A tartalom streamelése adaptív technológiával történik, így a (mobil) adatforgalom mértéke függ attól, hogy milyen készüléken, mekkora képernyőméret mellett nézzük a műsorokat. Ennek ellenére Takács Zoltán elmondása szerint egy órás használat mellett átlagban 300-400 megabájtos adatfogyasztással lehet számolni.
Ezt az igényt az 1-2 GB-ot nyújtó csomagok nagy eséllyel nem fogják tudni kielégíteni, még akkor sem, ha a felhasználó gyakran WiFi kapcsolat mellett tévézik a mobileszközeiről. A Telenor szakemberei is tisztában vannak ezzel, és éppen azért van szükség a három hónapos tesztüzemre, mert ez alatt fel tudják mérni a felhasználói szokásokat, illetve azt, hogy mennyi adatot forgalmaznak az előfizetők. Ez azt jelenti, hogy márciustól valószínűleg a MyTV-re szabott adatcsomagokkal áll elő a Telenor, addigra pedig várhatóan az iOS alkalmazás is befut.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak