Bár az elmúlt években sokat finomodott a hazai szolgáltatók tarifa képzése, még most sem egyszerű a köztük való eligazodás. A korlátlan csomagok megjelenése jelentősen könnyített az operátorok csomagjainak összehasonlíthatóságán, de ezeket a konstrukciókat választók még mindig kisebbségben vannak a többiekhez képest.
Négy lépésben jön az ajánlat
A tavaly novemberben indult TarifaExpert.hu a csomagok összegyűjtésével, rendszerbe helyezésével próbálja megoldani a bevezetőben vázolt problémát. A kifejezetten mobilos tarifákra specializálódott weboldalon három lépésben juthatunk el a nekünk való, vagy szánt csomagok listájához. A készülékválasztó operációs rendszer és típus alapján szűri az operátorok kínálatában megtalálható modelleket, de emellett lehetőség van mobil nélküli, kizárólag SIM kártyát biztosító csomagok keresésére is.
Ezt követően a felhasználói szokások megadása következik az egy hónapban lebeszélt percek, elküldött SMS-ek és elhasznált adatmennyiség megadásával. A folyamat a jelenlegi szolgáltató kiválasztásával megy tovább, ami után az az információ is bekerül a rendszerbe, hogy az előfizetőnek mikor jár le a hűségszerződése. A részletes keresési menüpontban olyan további részleteket adhatunk még meg, hogy a barátok milyen arányban ügyfelei a szolgáltatóknak, rendelkezünk-e felsőoktatási diákigazolvánnyal, vagy az életkorunk nem érte el a 26 évet.
A lehetséges tarifákat részletező oldal egyik legfontosabb indikátora a havi költség mellett az, hogy az előfizető mennyit fizet a hűségszerződés teljes időtartama alatt. Ezzel összehasonlíthatóvá válnak a tarifák és a részletek menüpont lekattintás után egy komplett információs felület nyílik meg az adott szolgáltató csomagjával kapcsolatban. Itt a felhasználók megismerhetik a tarifa részleteit, a kiegészítő szolgáltatások árát, annak feltételeit, valamint a kiválasztott készülék fontosabb jellemzőit.
A TarifaExpert.hu nem elszigetelten, hanem a szolgáltatók megfelelő aloldalaira linkelve viszi tovább az érdeklődőket, amennyiben azok egy előfizetés megvásárlása mellett döntenek. A weboldal nem csak az összehasonlításban segít, hanem egyenként összegyűjti és sorba állítja a hazai szolgáltatók mobilos csomagjait, illetve a készülékekkel ellátott komplett árlisták is elérhetők innen.
Felpezsdítenék a piacot
A céget gondozó vállalkozás célja a felhasználók segítésén kívül az, „hogy a bonyolult szolgáltatásokat átláthatóvá és összehasonlíthatóvá tegye, és ezzel egy kicsit felpezsdítse a versenyt a telekommunikációs piacon. Hasonló áttörést szeretnénk elérni, mint ami a bankok, vagy az utazási irodák piacán történt”. Kállai Barnabás, a TarifaExpert alapítója úgy folytatja a cég közleményében, hogy „ezzel a projekttel az igazságos piaci versenyt támogatjuk, és azt reméljük, hogy a verseny hatására a szolgáltatók egyre kedvezőbb ajánlatokat fognak kialakítani az ügyfeleinek.”
A tarifák, előfizetési csomagok rendszerezése, átláthatóvá tételére nem ez az első próbálkozás. Az egyik az NMHH által évek ezelőtt elindított Tantusz, ami nemcsak a mobilos, hanem az összes, országban elérhető telekommunikációs szolgáltató ajánlatait próbálja összehasonlíthatóvá tenni. A másik hasonló szolgáltatást az Internetet.hu oldal nyújtja. A két weboldal funkcionálisan valamennyire elfogadható ugyan, de a felhasználói felületük (főleg a TarifaExpert.hu kialakításához képest) kezdetlegesek, elavultak, készülék alapú keresést pedig egyik oldal sem biztosít.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak