A mobil technológiák szerte a világon gyors ütemben terjednek a munka világában is. Egy friss tanulmány azt az érzékeny kérdést villantja meg, hogyan változik az emberek hozzáállása a munkához.
A dolgozók 80 százaléka nem hagyja abba a munkát az irodából kilépve - összegzi a legújabb trendet az OnePoll és a Good Technology legújabb, az Egyesült Államokban végzett felmérése. Ez ráadásul ahelyett, hogy az általános munkaidőt változatlanul hagyva csupán a munkavégzés helyét változtatná, egyfajta önkéntes túlórát eredményez. A megkérdezettek szokásait összegezve kiderül, hogy egy év alatt átlagosan másfél hónapnyit túlórázik azáltal, hogy reggel vagy épp este otthonról is benéz a munkahelyi postafiókba, ellenőriz munkafolyamatokat vagy más módon foglalkozik céges tevékenységekkel.

Az infografikán kiemelt adatok mellett az is kiderül, hogy az önkéntesség felemás, sok esetben kényszeres. A dolgozók ugyanis gyakran úgy érzik, hártányba kerülnek, lemaradnak, vagy egyszerűen nem felelnek meg a megváltozott elvárásoknak akkor, ha munkaidőn kívül nem figyelnek fél szemmel is a munkára. A legérdekesebb, hogy a válaszadóknak csupán negyede jelezte, hogy az otthoni túlórák miatt viták, nézeteltérések alakulnak ki házastársukkal - talán azért, mert ilyenkor a partnerek a hálószobában szintén a céges levelezést böngészik?



Kapcsolódó infografikák:
Nem csak a Facebook eszi meg a munkaidőt
A munka mobilon érkezik
A vállalatok nem félnek a mobil eszközöktől

Ismerni véljük, félünk tőle és kevesen használjuk, mi az?

Ha hinni lehet egy hazai kutatás eredményeinek, akkor a válasz természetesen a mesterséges intelligencia, illetve a szövegalkotásra trenírozott generatív algoritmusok.
 
A világ a "cloud first" stratégiát követi. Nem kérdés, hogy a IT-biztonságnak is azzal kell tartania a tempót, de nem felejtheti, hogy honnan startolt.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.