Egy szellemes találmány a vaskos védőborításoknál vékonyabb és könnyebb kiegészítővel óvná meg a padlón csattanó eszközöket.

A piacon már sokféle tok és utólag felszerelhető borítás kapható, amelyek célja, hogy megvédjék az okostelefonokat a különféle káros behatásoktól, legyen szó beázásról, a kijelző karcolódásától vagy az alkatrészek törésétől, ha az eszköz véletlenül a padlóra zuhanna. Ezeknek a kiegészítőknek általában közös tulajdonsága, hogy látványosan növelik a készülékek méretét és tömegét is, ami nem feltétlenül kényelmes, ha valaki egész nap a zsebében hordja a telefonját. Nem beszélve róla, hogy az egyre vékonyabb és elegánsabb mobilok a végén mind úgy festenek, mintha a tulajdonosuk eleve valamilyen strapatelefont vásárolt volna magának.

Esés közben rugólábakat növeszt

Minderre német mérnökhallgatók új szabadalma nyújthat szellemes megoldást. Az aktív tompítás (active damping) néven oltalom alá kerülő technológia lényege, hogy a telefonra applikált, nem veszélyesen vastag borításban beépített szenzorok érzékelik, ha a készülék szabadesésben zuhan, ennek nyomán pedig az eszköz négy sarkában kipattannak azok a hajlékony villák, amelyek minden irányban rugalmassá teszik az ütközést – ezzel jó eséllyel megóvják a telefont a karcolódástól vagy a töréstől. A dolgot így kell elképzelni működés közben:
 


A beszámolókban "mobil légzsáknak" nevezett kiegészítő, a légzsákokkal ellentétben, nem egyszer használatos megoldás, mivel a műanyag-fém villákat ismét vissza lehet hajtogatni a borítás alá. A kiegészítő nemsokára, már a jövő hónapban előrendelhető lesz egy kickstarteres kampányban. A piacosítható termék minden bizonnyal dizájnosabb lesz – a fenti videón még a szabadalomra váró prototípus látható, amivel egyébként az ötletgazda, az Aaleni Egyetemen tanuló Philip Frenzel már díjat is nyert a Német Mechatronikai Szövetségtől (DGM).

Az új telefontok nem csak méretében, de tömegében is elmarad a telefonokat vastag gumiborításba csomagoló megoldásoktól. Bár mindentől nyilván nem védheti meg az okostelefonokat, a kemény padló minden bizonnyal a mobilos gazdasági totálkár első számú okozója. Az online vélemények között egyik leggyakoribb fenntartás azzal kapcsolatos, amikor a nyolc fémvilla az ember nadrágzsebében pattan elő; erre valószínűleg a telefonokban amúgy is megtalálható közelségérzékelő (proximity sensor) lehet a megoldás, ami jelzi, ha a készülék éppen egy zsebben vagy egy táskában lapul.

Konzumer tech

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.