A hibrid munkavégzés elterjedése jót tett a világ legnagyobb PC-gyártójának. A rekordméretű profithoz ráadásul most először az adatközponti megoldások is hozzá tudtak járulni egy kicsivel.

Minden szempontból történelmi sikereket hozott a 2022-ben záródó harmadik üzleti negyedév a Lenovo számára. A kína technológiai óriás forgalma és nettó nyeresége is sosem látott szinteket ért el. A jó eredmények nagyban köszönhetők annak, hogy a koronavírus miatt világszinten felgyorsultak a digitalizációs folyamatok, a portfólió legfontosabb elemének tekinthető személyi számítógépek eladásait például a láthatóan hosszú távon is velünk maradó hibrid munkavégzés elterjedése fűtötte.

Rekord rekord hátán

A tavaly december végén zárt negyedéves periódus során 20,1 milliárd dollárnyi forgalom jött össze. Ez egyrészt igen erős, 17 százalékos növekményt jelent éves összevetésben, másrészt messze meghaladja az elemzők által előzetesen kalkulált 18,4 milliárdot. Az már csak hab a tortán, hogy ekkora bevételt eddig sosem sikerült elérni.

 

A Lenovo legutóbbi üzleti negyedévének nettó profitja és összbevétele (millió USD) (Forrás: Lenovo)

 

Ráadásul ugyanezek a pozitívumok hatványozottan igazak a profitra nézve. A 640 millió dolláros nettó nyereség 62 százalékkal haladja meg a 2020 végén elért szintet. Az ugyancsak rekordnak minősülő eredmény egyben azt jelenti, hogy a PC-k forgalmazása miatt jellemzően nagyon alacsony profitrátával dolgozó Lenovónak sikerült egy év alatt majdnem 1 egész ponttal növelni a nyereségességét. Ez a tempó egyébként megfelelőnek tűnik a menedzsment középtávú céljának eléréséhez, ami a profitráta megduplázását irányozta elő három év alatt.  

A PC-k és a szerverek is formában

A gyártó forgalmának bő kétharmadát adja a személyi számítógépek értékesítése, így értelemszerűen nagyon jól jött az üzleti ügyfelek évtizedes távlatban is kiemelkedő mértékű kereslete a PC-k iránt. Hogy a helyzet még rózsásabbnak tűnjön, a vállalati bevásárlókosárba zömében stabil távmunkás körülémenyeket biztosító prémium, jó minőségű hordozható gépek kerültek, ami értelemszerűen jót tett a nyereségességnek.

A jelentés másik nagy győztese a Infrastructure Solutions Group (ISG) divízió, ahol úgy tűnik, végre megfelelő helyet találtak az IBM-től még 2014-ben megszerzett x86-os szerverek. Kezdetben nagyon nem sikerült az adatközpontokba szánt termékeket megfelelően saleselni a korábban alapvetően PC-kkel dolgozó kereskedelmi gárdával. A problémát a cég egy dedikált üzleti egység, a Data Center Group felállításával igyekezett kezelni, ám ez a részleg több éven át folyamatos veszteséggel működött. Egy évvel ezelőtt ezért ismét megkeverték a kártyákat a Lenovónál, és az adatközpontokat célzó megoldásokat az ISG ernyője alatt gyűjtötték egybe. Mindez mostanra beérni látszik, hiszen az 1,9 milliárd dollárnyi forgalom mellett már nem mínusz csúfoskodik az üzemi eredmény soron. A divizó bevételéhez képest elenyésző 17 milliós eredmény így számszerűleg ugyan nem sokat tessz hozzá az összvállalati profithoz, de mérföldkőnek tekinthető a termékcsoport eddigi történetében.

Piaci hírek

Lecsapott az FBI az alvilági online bazárra (megint)

A hekkerek körében igen népszerű BreachForums oldalát egyszer már megszerezte a hatóság, de az rövidesen újraindult. A mostani akcióval a fórum mellett annak Telegram-csatornája is az FBI irányítása alá került.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.