Alig több mint egy héttel a Google új sajátmárkás készülékének tervezett megjelenése előtt felbukkant az interneten egy sor, meglehetősen pontosnak tűnő információ az érkező termék képességeiről. A Pixel Folddal kapcsolatos, egyelőre üzleti titokként kezelt anyagokat a fekete öves szivárogtatóként ismert Evan Blass osztotta meg a nyilvánossággal.
A fentebb és lentebb látható renderelt képek megerősítik a dizájnnal kapcsolatban korábban szárnyra kelt feltételezéseket. A Google új telefonja ugyanúgy egy 5,8 hüvelykes külső kijelzővel és egy szétnyitott állapotban 7,6 hüvelyk átmérőjű belső képernyővel bír, mint egyik legfőbb riválisa, a Samsung Galaxy Z Fold 4. A hírek szerint mindkét panel 120 Hz-es képfrissítési rátával rendelkezik.
Ami a fizikai paramétereket illeti: a 283 grammot nyomó Pixel Fold összecsukva 139,7 mm magas, 79,5 mm széles, vastagásga pedig 12,1 mm. Széthajtott állapotban a szélesség 158,7 mm-re nő, a vastagság ellenben 5,2 mm-re olvad. A hajtogatható mobilok előnye itt is szépen megmutatkozik: a telefon összecsukva simán zsebre rakható, de amennyiben nagyobb képernyőre van szükség, akkor sem kell táblagép után nyúlni.
A Fold számítási műveleteiért elsősorban a Google Tensor G2 csipje felel, de munkáját segíti a kifejezetten biztonsági feladatokra kihegyezett Titan M2 társprocesszor. Memóriafronton 12 gigányi RAM-ra támaszkodhatnak a vásárlók, a háttértár pedig 256 vagy 512 gigabájt méretű lehet.
Fényképezésnél egy 48 megapixeles főkamera, egy 10,8 megapixeles ultraszéles látószögű kamera és egy 10,8 mp-es Dual Pixel teleobjektív dolgozhat együtt. Az arzenált egy a készülék belső részén elhelyezkedő 8 megapixeles kamera teszi teljessé.
A vízállóság szempontjából IPX8-as besorolással rendelkező, két színváltozatban (obszidián és porcelán) érkező Fold a hírek alapján akár 24 óráig is bírja majd szusszal, köszönhetően 4821 mAh-s akkumulátorának.
A "legtartósabb zsanérral" rendelkező készülékként beharangozott Pixel Fold hivatalosan a jövő héten esedékes Google I/O konferencián debütálhat. A készülék ára várhatóan 1700 dollár körül lesz, azaz nagyságrendileg ugyanannyit kérnek majd érte, mint amennyiért a rivális Samsung árulja hasonló képességű modelljeit.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak