Vadonatúj kamera, az elődnél még erősebb processzor, Android Oreo és egy tervezési hiba javítása – röviden ennyiről szól az új modell. A Samsung Galaxy S9 inkább ráncfelvarrásnak tűnik, mint forradalminak, cserébe viszont nem (annyira) elszállt az ára. A dél-koreaiak nem a Mobile World Congress keretei között rukkoltak elő a készülék hivatalos adataival, hanem azt megelőzően tették közzé az információkat.
Nem ördögtől való gondolat többé sötétben fényképezni
A Galaxy S9 hivatalosan 720 dolláros ártól indul, a Plus változat pedig 870 dollártól érhető el – az előrendelés március 2-án, a boltokban való forgalmazás ugyanezen hónap 16. napján kezdődik. Arról, hogy ez mit fog jelenteni hazánkban, egyelőre nincsen biztos információ, ám az ország világbajnok ÁFA-ja nem segít az árak alacsonyan tartásában. Az biztos, hogy a kisebbik modell nem lesz olcsóbb 200 ezer forintnál (eltekintve a szolgáltatói kedvezményektől), miközben a Plus modell ára inkább a negyedmillió forintot fogja közelíteni.
Az 5,8 és a 6,2 inches képátlóval bíró készülékek kijelzői ugyanazzal a 2960x1440 pixeles felbontással rendelkezik, és vastagságuk is azonos. A Plus kiadás értelemszerűen kicsit nagyobb és nehezebb (189 gramm), mint a kisebb modell (163 gramm). A frontoldalon nincs eltérés: egy-egy 8 megapixeles kamerával látták el őket a Samsung mérnökei. A hátlapon viszont annál inkább: az alapmodell egykamerás kialakításához képest a Plus verzión két 12 megapixeles fénygyűjtő elem kapott helyet. A 4K-s videókat is készíteni képes megoldás ezáltal sokkal jobban teljesít gyenge fényviszonyok között.
Processzorfronton a Qualcomm vadonatúj Snapdragon 845 lapkáját találjuk a Samsung okostelefonjaiban, illetve az európai piacon a vállalat saját tervezésű Exynos 9810-es CPU-jával szerelt modellek lesznek elérhetők. Mindegyik változatban nyolcmagos feldolgozóerőt kap a vásárló, a megnövelt teljesítmény és a még energiahatékonyabb működés, ha forradalmat nem is, de jobb felhasználói élményt mindenképpen hoz.
Memóriában a kisebb változat 4, a Plus kiadás 6 GB-tal gazdálkodhat, amiben így kényelmesen elterperszkedhet a legújabb Android (Oreo).
Bevezetőnkben említettük az orvosolt tervezési hibát: nos, a Samsung gondot fordított az ujjlenyomat-leolvasó elhelyezésének optimalizálására. Nem, sajnos még mindig nem arról van szó, hogy végre bekerült a biometrikai azonosításra szolgáló egység a kijelző alá. Továbbra is a hátlapon található, viszont az előző generációval szemben, ahol a kamera mellé helyezte a vállalat, ezúttal a hátsó panel közepére pozícionálták. Így könnyebb odafigyelés nélkül megtalálni és használni, illetve minimalizálható a hátsó lencse (lencsék) összemaszatolásának kellemetlen jelensége.
Még marad a 3,5 mm-es aljzat
A fentieken túl más jelentős változás nem történt az elődökhöz képest. Az egyre inkább ritkaságnak számító mini-Jack aljzat mellett USB-C töltőcsatlakozó került az IP68-as minősítésű vízállósággal bíró készülék aljára. A kisebbik változat 3000, a nagyobb 3500 mAh-s akkumulátorral rendelkezik, remélhetőleg ezekkel ugyanúgy nem lesz probléma, mint az előző generációval. A gyártó mindenesetre azt ígéri, hogy az S8-asokhoz képest az új széria két órával tovább bírja egy töltéssel, azonos körülmények között.
A 64, 128 és 256 GB-nyi beépített tárterülettel bíró készülékek microSD foglalatuknak köszönhetően bővíthetők maradtak. Sztereó hangszórók és az elődnél még vékonyabb keret teszi őket vonzóvá az érdeklődők szemében. Ezek a tulajdonságok és az iPhone X-nél alacsonyabb ár minden bizonnyal újfent elgondolkodtatja a telefonvásárlás előtt állókat arról, hogy melyik gyártó csúcspéldányát vásárolják meg.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak