A cég profi videószerkesztő alkalmazásába olyan szintetizáló algoritmusok kerülnek, amelyekkel a munkaigényes feladatok elvégzési ideje jelentősen csökkenhet.

Az Adobe tegnap jelentette be, hogy a legnagyobb filmstúdiók által is használt Premiere Pro videószerkesztő, illetve az utómunkálatokat támogató After Effects jelentős algoritmusos felokosításban részesül. Az ígéretek szerint a generatív mesterséges intelligencia segítségével néhány kattintással teremthető majd aláfestő zene és hang, miközben a jelenetek színvilága, hangulata is pillanatok alatt megváltoztatható lesz.
 

 

A fenti promóanyagban látható, elég meggyőző trükköket és képességeket a cég múlt hónapban bejelentett Firefly megoldása biztosítja. A generatív modell első változata, amely egyelőre csak képszintetizálásra alkalmas, már béta változatban kipróbálható az érdeklődők számára is.

A Firefly a közeljövőben már a filmes feladatokat is képes lesz támogatni azzal, hogy szöveges útmutatások alapján zenét, hangot generál, gyors és automatikus módosításokat végez a nyersanyag színein, megvilágításán, vagy éppen vizuális hatásokkal spékeli meg a jelenetet.

A rendszer képességeit a tervek szerint folyamatosan igyekszik az Adobe kitágítani. A blogbejegyzés tanúsága szerint a fentebb látott és említett dolgok mellett például az MI a forgatókönyv szövegét elemezve automatikusan storyboardokat és elővizualizációkat alkothat, illetve javaslatokkal segítheti a vágási munkálatokat.

Közeleg a puding próbája

A cég mindettől azt reméli, hogy a kreatív alkotóknak kevesebb időt kell majd tölteni hosszadalmas, unalmas feladatok elvégzésével, ami a folyamatok gyorsítása mellett elméletben az anyagok minőséget is javíthatja. Utóbbi persze nagyban függ attól is, hogy a reklámban felvillanó képességek mennyiben felelnek meg az alkalmazás valódi tudásának.

Ennek kiderítésére azonban várni kell kicsit, hiszen a kiterjesztett tudású Firefly egyelőre a zárt bétateszt fázisában jár. Hivatalos érkezése még valamikor idén várható.

Cloud & big data

Vészfékezésre kényszerülhet a Microsoft az MI-adatközponti fejlesztésekben

A társaság meghatározó hajtóerőt képvisel az adatközpontok globális terjeszkedésében, ezért legújabb lépései figyelmeztetésként szolgálhatnak a mesterségesintelligencia-iparág egészére nézve.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.