Az Adobe tegnap jelentette be, hogy a legnagyobb filmstúdiók által is használt Premiere Pro videószerkesztő, illetve az utómunkálatokat támogató After Effects jelentős algoritmusos felokosításban részesül. Az ígéretek szerint a generatív mesterséges intelligencia segítségével néhány kattintással teremthető majd aláfestő zene és hang, miközben a jelenetek színvilága, hangulata is pillanatok alatt megváltoztatható lesz.
A fenti promóanyagban látható, elég meggyőző trükköket és képességeket a cég múlt hónapban bejelentett Firefly megoldása biztosítja. A generatív modell első változata, amely egyelőre csak képszintetizálásra alkalmas, már béta változatban kipróbálható az érdeklődők számára is.
A Firefly a közeljövőben már a filmes feladatokat is képes lesz támogatni azzal, hogy szöveges útmutatások alapján zenét, hangot generál, gyors és automatikus módosításokat végez a nyersanyag színein, megvilágításán, vagy éppen vizuális hatásokkal spékeli meg a jelenetet.
A rendszer képességeit a tervek szerint folyamatosan igyekszik az Adobe kitágítani. A blogbejegyzés tanúsága szerint a fentebb látott és említett dolgok mellett például az MI a forgatókönyv szövegét elemezve automatikusan storyboardokat és elővizualizációkat alkothat, illetve javaslatokkal segítheti a vágási munkálatokat.
Közeleg a puding próbája
A cég mindettől azt reméli, hogy a kreatív alkotóknak kevesebb időt kell majd tölteni hosszadalmas, unalmas feladatok elvégzésével, ami a folyamatok gyorsítása mellett elméletben az anyagok minőséget is javíthatja. Utóbbi persze nagyban függ attól is, hogy a reklámban felvillanó képességek mennyiben felelnek meg az alkalmazás valódi tudásának.
Ennek kiderítésére azonban várni kell kicsit, hiszen a kiterjesztett tudású Firefly egyelőre a zárt bétateszt fázisában jár. Hivatalos érkezése még valamikor idén várható.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak