A PC Health Check ugyanis sok viszonylag új gép tulajdonosának mutatott fityiszt, amiért átmenetileg büntibe is került. De már megy a finomhangolás...

Magyarázkodik egyet új operációs rendszerének rendszerkövetelményei kapcsán a Microsoft. Egy blogbejegyzésben, melyben a közelmúltban bemutatott Windows 11 kapcsán azt próbálja megmagyarázni, miért szabott meg túl magas rendszerkövetelményeket. Szpojler: hogy nekünk jó legyen.

Magyarázkodás után lazítás?

Mint azt a Bitport is megírta, a Microsoft ingyenes upgrade-et biztosít a Windows 10-es gépekről. Azt, hogy valaki tud-e frissíteni majd, a PC Health Check alkalmazással ellenőrizheti. Eddig azonban meglehetősen sokan szembesültek azzal, hogy hiába vettek egy-két éve Win10-es operációs rendszerrel új gépet, nem tudnak frissíteni (legfeljebb olyan kerülőúton, ami sok felhasználó informatikai ismereteit meghaladja, tudniillik a BIOS-ban kell matatni hozzá).
 

PC Health Check: hamarosan érkezik...

Valószínűleg sokan kiakadtak, mert a program még csak magyarázatot sem adott arra, hogy pontosan mi a probléma a teszten elhasaló rendszerekkel. Most a Windows fejlesztőcsapatának blogján azt írják, hogy a visszajelzések hatására átmenetileg el is távolították az ellenőrző alkalmazást, és ha valaki kíváncsi arra, hogy milyen rendszerre lehet telepíteni a Windows 11-et, nézze meg a minimális rendszerkövetelményeket ismertető oldalon.

A rendszerkövetelmények egyébként viszonylag magasak, amit a Microsoft a megbízhatósággal és a biztonsággal magyaráz. A megbízhatóságot szolgálja (a Microsoft szerint 99,8 megbízhatóságú lesz a rendszer), hogy az új operációs rendszer csak olyan CPU-n fut, amely megfelel a legfrissebb Windows Driver modellnek. Míg a biztonság érdekében szigorú követelmény a TPM-t (Trusted Platform Module) tartalmazó processzor. Ez szükséges többek között a Windows Hello működéséhez, valamint az eszköztitkosítás, a VBS (Virtualization-Based Security), a HVCI (HyperVisor-protected Code Integrity) és a Secure Boot támogatásához. Cserébe a Microsoft szerint 60 százalékkal csökkenthető a különféle malware-támadások száma.

Mint a blogposzt írja, az Intel 8. generációs processzorai, valamint az AMD Zen 2 és a Qualcomm 7-es és 8-as sorozata biztosan megfelelnek ennek a követelménynek. Viszont megkezdték a 2016-ban kiadott, 7. generációs Intel CPU-k, valamint az egy évvel később megjelent első generációs, AMD Zen 1-es Ryzenek tesztelését is.

Az insider program tagjai már játszhatnak

Az insider programban részt vevő felhasználók már letölthetik az operációs rendszert. Ennek rendszerkövetelményei a tervezettnél kevésbé szigorúak, de csak a processzort és a TPM 2.0-t tekintve, azaz régebbi CPU-kon is fut. Ez valószínűleg a végső rendszerkövetelmények kialakítását szolgálja, mivel a Microsoft elsősorban arról szeretne most információkat gyűjteni, hogy régebbi processzorokon is javít-e a gépek teljesítményén az új operációs rendszer.

Piaci hírek

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.