A pénteki start előtt már több tesztelő, népszerű csatorna megkapta a lehetőséget arra, hogy kipróbálja Cupertino első próbálkozását a kevert valóság területén. A tavaly nyáron bejelentett Vision Pro már árcédulájával is jelzi, hogy nem olcsó játékszerről van szó. Ráadásul a vásárlók a majd' 3500 dolláros alapár akár másfélszeresét is költhetik a rendszerre, ha kosárba tesznek néhány extra kiegészítőt, vagy szemüvegesként különleges lencsékre van szükségük.
Nyugtalanító avatárok
Az abszolút csúcskategóriába pozícionált headset egyik extra funkciója a digitális avatárok készítése, ami nemcsak az Apple saját videócsetes alkalmazásával, a FaceTime-mal lesz használható, hanem az ígéretek szerint jó pár videókonferenciás rendszerrel is (Cisco Webex, Microsoft Teams, Zoom).
És bár a funkció még béta állapotban van, a korai tesztelők és az első vásárlók is használhatják már a lehetőséget. Az arc mimikáját, sőt a kéz mozgását is leutánzó digitális megjelenés ráadásul könnyen bemutatható azoknak is, akik nem húznak fejükre sisakot. Egy ilyen korai teszt felvétele látható alább, amelyet a YouTube-on több mint 7 millió feliratkozóval büszkélkedő iJustine külön X-en (Twitteren) is közzétett.
Vision Pro Persona FaceTime call with @mkbhd and @briantong! I was actually more impressed with it the longer we were on the call because you kinda got used to seeing each other in our new virtual look. It's still in beta so it's only going to get better! pic.twitter.com/AI7cjctdQN
— iJustine (@ijustine) January 30, 2024
A rövid bejátszás szereplői láthatóan nagyon igyekeztek, hogy egyetlen egyértelműen negatív megjegyzést se tegyenek az élményről, de azért így is kitűnik, hogy összességében nem voltak elájulva az új technológiától. A jelentős követői bázissal rendelkező tesztelők akár saját jól felfogott (anyagi) érdekükből is visszafoghatták magukat, mindezek azonban nem kötötték az internet népét.
A kommentárok többsége negatívan állt a látottakhoz. Minimum furcsának, de gyakran rémisztőnek nevezve a személyek elvben élethűnek szánt digitális megjelenítését. Voltak, akik a híres The Sims játékot emlegették, mivel az abban szereplő karakterek nagyjából ugyanúgy néztek ki már hosszú évekkel ezelőtt is.
De nem csupán a partvonal mellől bekiabáló köznép elégedetlenkedett. A The Wall Street Journal újságírója, Joanna Stern például arról számolt be, hogy nővére szerint szörnyen nézett ki, apja viszont egyenesen ijesztőnek nevezte FaceTime-ban megjelenő avatárját.
Voltak azért az Apple fejlesztését méltatók is. Több kommentár elégedett volt a látottakkal, mások pedig azt hangsúlyozták - nem alaptalanul - hogy egy béta állapotban lévő technológiáról van szó, ami csak egy első lépést jelent az egyre digitálisabb jövő felé.
(Illusztráció: youtube.com/@iJustine)
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak