Július elsejétől Magyarországon is véglegesen a HP-ba olvadt a 3Com. A ProCurve és a 3Com termékvonalak elnevezései helyett mostantól egységesen a HP Networking lép életbe, és máris felturbózva támadja a Cisco pozícióját.
Egy elegáns csavarral visszatért a HP kötelékébe a pár évig hazai 3Com vezetőként tevékenykedő Darvas Benjámin, aki egy egységesített termékkínálatot, a hálózati piac minden szegmensét lefedő portfoliót, ám ezzel együtt hatalmas terveket és elvárásokat örökölt.

Egységben az erő | A mintegy 2,7 milliárd dollárnyi készpénzért, közel fél év alatt lebonyolított akvizíció során a régi-új HP-vezető szerint az egykori 3Com-gárda legnagyobb része maradt a HP kötelékében, a termékkínálatot pedig néhány apróbb átfedés kivételével teljesen összefésülték. A gyártási folyamaton egyelőre nem változtattak, a 3Comtól örökölt termékvonalakat továbbra is a H3C gyáraiban rakják össze - ez a vállalat szerint az alacsony költségek ellenére színvonalas termékeket eredményez.

A HP-n belül az Enterprise Storage, Servers and Networking (ESSN, Vállalati Tárolás, Szerverek és Hálózat) részleg alá besorolt, újrafaragott üzletág kínálatával igyekszik a piac minden szegmensét lefedni. Az "A" (Advanced) család az adatközpontokban használt eszközöket tartalmazza: moduláris rackes és blade switchek, nagy teljesítményű routerek és ezek egységesített menedzsment platformja tartozik ide, főleg a H3C egykori termékeire alapozva. Az "E" (Essential) sorozatba a közép- és nagyvállalatoknak szánt megoldások kerültek, a ProCurve és a 3Com megfelelő megoldásait átörökölve. A kisvállalatok és otthoni felhasználók számára kínál egyszerű, megfizethető eszközöket a "V" (Value) család, az "S" (Secure) alá tartozó termékek pedig a 3Com által 2005-ben megvásárolt, ám helyét leginkább csak most, a HP alatt megtaláló TippingPoint biztonsági megoldásai.

Cél a Cisco | Többször elhangzott az, hogy az új üzletág egyértelműen a piacvezető gyártó uralmának megdöntésére indul - a tapintatosan néven nem nevezett vállalat természetesen a Cisco, amelynek a mostani változások miatt május óta már nem partnere a HP, így immár nem is értékesítheti annak eszközeit. Mohai Gábor, a HP ESSN üzletágának Magyarországért felelős vezetője szerint van mivel érvelniük azok felé is, akik esetleg a hagyományelvű megközelítés miatt a Cisco mellett döntenének. A HP ugyanis gyakorlatilag egyetlen gyártóként teljes infrastruktúrával rendelkezik a szerverektől a menedzsmenten és tároláson át a hálózati megoldásokig.

Ezek mellett konkrét műszaki fejlesztésekhez kapcsolódóan megannyi érvet tudnak felsorakoztatni az új HP portfolió mellett, az energiafogyasztás terén tetten érhető előnyöktől kezdve a 3Comtól örökölt switch-virtualizáción át az egységes, akár más gyártók eszközeit is kezelni képes menedzsment rendszerekig.

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.