A Humane tavaly októberben mutatta be először Ai Pin nevű eszközét, egy mesterséges intelligenciával működő személyi asszisztenst, ami a tervezők elképzelése szerint nyugdíjba küldte volna a jól megszokott kijelzőkre. Az utóbb 699 dollárra árazott, kitűzőre emlékeztető eszközön az OpenAI és a Microsoft technológiájára épülő MI-segéd futott, és képes volt szöveget vagy monokróm képeket vetíteni a felhasználók feltartott kezére, kiváltva ezzel a képernyős megjelenítést. Az Ai Pin körüli hírverést arra a régi várakozásra építették, hogy az új megoldás végre érdemi kihívója lehet a hosszú ideje uralkodó okostelefonoknak, bár a termék igazából semmi olyat nem mutatott, amitől bárki elhajította volna a kezében tartott iPhone-ját.
Az MI-alapú termékekre jellemző, kínos jelenetekből sem volt hiány: a gyártónak például újra kellett forgatna egy reklámklipet a hallucinációnak nevezett, a generatív mesterségesintelligencia-rendszerekre jellemző hibák miatt. A befektetőket persze így is nehéz volt eltántorítani, és az Ai Pin megjelenéséig közel negyedmilliárd dollárral finanszírozták az ötlet megvalósítását. Az iPhone-ok végül januárban lélegezhettek fel, amikor a Humane elbocsátásokat jelentett be – még mindig hónapokkal azelőtt, hogy megkezdődött volna a novembertől rendelhető Ai Pinek szállítása. Bár a cég vezetői szerkezetátalakításról magyaráztak, a dolog semmiképpen sem volt bizalomgerjesztő ilyen rövid idővel az MI-kitűzők bemutatását követően.
Úgy tűnik, hogy ez ennyi volt
A Bloomberg tegnap közölt riportja alapján a szabadesés azóta sem állt meg a startupnál, és máris vevőt keresnek a Humane-re, melynek termékeit alig több mint egy hónappal ezelőtt kezdték szállítani. A lap szerint 750 millió és 1 milliárd dollár közötti áron adnák el a társaságot, ami ahhoz képest optimista várakozásnak tűnik, hogy az Ai Pin milyen kritikákat kapott a megjelenését követően. Bár kifejezetten rossznak csak kevesen tartották, jónak sem nevezte senki: a beszámolók szerint az eszköz lassú, és időnként olyan irreleváns válaszokat ad, amelyek semmivel sem voltak hasznosabbak egy sima Google-keresés lefuttatásánál. Ehhez jött a melegedés és az erőtlen akkumulátor, illetve a kivetítős irányítás nehézkessége.
Az Ai Pinn ehhez képest nem is olcsó: az említett 699 dolláros beszerzési ár mellé számolni kell további, havi 24 dolláros díjjal is a vállalat mesterségesintelligencia-technológiájához és a T-Mobile hálózatán futó 4G szolgáltatásához való hozzáféréshez. A Humane saját közlése alapján figyeli a visszajelzéseket, és több olyan területet is meghatározott, amelynek fejlesztésére összpontosítana. Az Engadget vonatkozó cikke azonban azt is kiemeli, hogy egy másik dedikált MI-kütyüt, a Rabbit R1-et az Ai Pin árának harmadáért sem kapkodják el, miközben az MI-alkalmazások egyre könnyebben hozzáférhetők az okostelefonokon keresztül. A Bloomberg szerint a Humane eladására tett erőfeszítések "korai szakaszban járnak".
Dynatrace: a modern obszervabilitás pole pozíciójában
Akár a Formula-1-es boxutcában, akár az üzleti életben dolgozunk, egy apró hiba könnyen vészhelyzetet idézhet elő. Szerencsére erre van megoldás, ugyanis a Dynatrace és a hasonló obszervabilitási platformok éppen azért jöttek létre, hogy megelőzzék ezeket a kritikus szituációkat.
EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT A PROJEKTMENEDZSMENTRŐL TUDNI KELL!
Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, hibrid működésről, elosztott csapatokról, kulturális gapek kezeléséről. Exkluzív információk képzésekről, munkaerőpiacról, kereseti és karrierlehetőségekről.
2025.03.18. Symbol Budapest
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak