A Humane nevű startup nagy figyelmet kapott tavaly októberben, amikor bemutatta Ai Pin nevű eszközét: ez a cég ígérete szerint egy olyan mesterséges intelligenciával működő asszisztens lenne, ami már nem támaszkodik a megszokott kijelzőkre. A később 699 dollárra árazott, ruházaton viselhető eszközön keresztül egyrészt beszélgetni lehet az OpenAI és a Microsoft technológiájára épülő MI-segéddel, de a kitűző vetítőként is működik, szöveget vagy monokróm képeket jelenítve meg a felhasználók feltartott kezén.
Ahogy korábban írtuk, a mesterséges intelligenciában sokan látták meg azt a lehetősége olyan új megoldások fejlesztésére, amelyek végre érdemi kihívást jelenthetnek a hosszú ideje uralkodó okostelefonokra. Ezt egyelőre nehéz elképzelni, amikor az Ai Pin szuperképességei között ahhoz hasonló dolgok szerepelnek, mint az élelmiszerek tápanyagtartalmának megbecslése. Az viszont biztos, hogy a befektetők ezúttal sem bírnak magukkal, és a Humane is közel negyedmilliárd dollárt szerzett már az ötlet finanszírozására.
Nem leépítés, csak elbocsátásokkal járó átszervezés
Az első kínos pillanarta sem kellett sokat várni, a cég ugyanis kénytelen volt újraforgatni tízperces reklámklipjét az MI-hallucinációnak nevezett hiba miatt. Az ilyen megnyilvánulások lényege, hogy a robotok magabiztosan állítanak valótlan és teljesen légből kapott dolgokat. Az Ai Pin elég egyszerű lekérdezéseknél hibázott, ami nyilván kétségbe vonja a termék piacérettségét, másrészt kiemeli, hogy a generatív MI mennyire hajlamos az ilyesmire, a fejlesztők mégis mindig névértéken árulják az eredményeiket.
A legfrissebb hírek szerint a 2018-ban alapított Humane már elbocsátásokat is bejelentett a héten, hónapokkal azelőtt, hogy egyáltalán megkezdődött volna a november közepétől rendelhető Ai Pin kitűzők szállítása. A cég szerint egy szélesebb körű szerkezetátalakításról van szó, amit a dolgozók felé sem leépítésként kommunikáltak. Azonban a The Verge riportja felhívja rá a figyelmet, hogy ez a lap belső forrásai szerint nem igaz, másrészt az ilyesmi nem éppen bizalomgerjesztő közvetlenül az Ai Pin bemutatását követően. Természetesen az csak később fog kiderülni, hogy a újszerű dizájn sikeres lehet-e a piacon.
Dynatrace: a modern obszervabilitás pole pozíciójában
Akár a Formula-1-es boxutcában, akár az üzleti életben dolgozunk, egy apró hiba könnyen vészhelyzetet idézhet elő. Szerencsére erre van megoldás, ugyanis a Dynatrace és a hasonló obszervabilitási platformok éppen azért jöttek létre, hogy megelőzzék ezeket a kritikus szituációkat.
EGY NAPBA SŰRÍTÜNK MINDENT, AMIT A PROJEKTMENEDZSMENTRŐL TUDNI KELL!
Ütős esettanulmányok AI-ról, agilitásról, hibrid működésről, elosztott csapatokról, kulturális gapek kezeléséről. Exkluzív információk képzésekről, munkaerőpiacról, kereseti és karrierlehetőségekről.
2025.03.18. Symbol Budapest
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak