A Google egyszerűbbé tette és plusz hasznos funkciókkal látta el a Saját fiókot.

A Google szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt mutatta be My Account, vagy Saját fiók felületét, ahol egy helyen érhető el az összes fontos fiókbeállítás. Mától a lehetőségek kibővültek az elveszett telefon megtalálását segítő funkciókkal, illetve a közeljövőben további hasznos plusz képességekkel látják el ezt a szolgáltatást.

Aki jól keres, mobilt talál

Android Eszközkezelő néven eddig is (most is) volt lehetőség megcsörgetni, térképen keresni, zárolni, vagy törölni annak a mobilnak a tartalmát, amit elloptak, vagy elvesztettünk. A jövőben már a Saját fiók is tartalmazza ezeket az opciókat „Telefon keresése” címszó alatt, viszont jóval több tanáccsal, hasznos tudnivalóval bővültek az alapfunkciók, illetve ezek sokkal áttekinthetőbben próbálnak segíteni, ha baj van.

A megfelelő készülék kiválasztása után rögtön a mobil megcsörgetése, illetve térképen való keresése tűnik elő, viszont, ha ezek nem járnak sikerrel, akkor a rendszer további lépéseket, tanácsokat kínál. Ilyenek a telefon zárolása, ahol megadható egy szám, amit a telefon megtalálója felhívhat, hogy vissza tudja azt juttatni. A további lehetőségek között van még a mobilból való kijelentkezés, vagy az azon tárolt adatok törlése, mint végső megoldás.

A Google igyekszik a Saját fiók elérését a lehető legjobban megkönnyíteni, így mától hangvezérléssel („Ok Google, show me my Google account”) is megnyitható az oldal. Ez egyelőre csak angolul működik, de hamarosan további nyelveket adnak hozzá a rendszerhez. A másik elérési mód is elég egyszerű: a később élesedő funkció segítségével elég csak rákeresni a saját nevünkre a Google-ben, ami után azonnal kapunk egy, a beállításainkhoz vezető linket (amennyiben be vagyunk jelentkezve). Sőt, a telefon keresését is meg fogják könnyíteni a jövőben: csak be kell írni a keresőbe, hogy "I lost my phone", azaz "Elvesztettem a telefonomat" és a találatok közt elsőként fog szerepelni a szükséges link.

Konzumer tech

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.