Az Acronis Cyber Cloud a partnereknek teszi elérhetővé a gyártó kibervédelmi megoldásait.

Varsó, Prága, Tallinn és Riga után Budapesten nyitotta meg új közép-európai adatközpontját az Acronis. Az Acronis Cyber Cloud 49 adatközpontból álló globális hálózatának új tagja nem közvetlenül az ügyfeleket szolgálja ki, hanem azokat a szolgáltatókat, melyek Acronis-megoldásokkal segítik ügyfeleik kiberbiztonságát. A gyártó közleménye szerint az adatközpontban a szolgáltatók hozzáférnek a teljes Acronis-szolgáltatáspalettához, amelyekre akár új, saját szolgáltatásokat is építhetnek.

A közlemény alapján úgy tűnik, a 99,99 százalékos rendelkezésre állású adatközponti infrastruktúrát a Servergarden biztosítja. Az új Acronis adatközpont megfelel a vállalati és szabályozási követelményeknek, és lehetővé teszi, hogy a partnereknek a megfelelőségi-, adatszuverenitási- és teljesítménycélokat túlteljesítsék – írja a közlemény. A magyarországi szolgáltatóknak emellett előnyt jelenthet az is, hogy képesek országhatáron belüli helyszínen tárolni ügyfeleik kritikus üzleti adatait. A helyi szolgáltatók által biztosított adatkezelés, illetve az Acronis Cyber Protect Cloud platformon keresztül elérhető menedzselt felhő- és kibervédelmi megoldások teljes skálájának kombinálása mindenki számára előnyt jelent, véli a gyártó. Az adatközpontban egyébként a biztonsági mentés mellet többek között Disaster Recovery szolgáltatás is igénybe vehető.

A felhős szolgáltatás célcsoportja széles. Az Acronis szerint a nagyvállalatok mellett a kis- és középvállalatoknak is megéri felhős eszközökre építeni a kiberbiztonságukat, mert számukra különösen fontos lehet, hogy ne kelljen milliós nagyságrendű beruházással indítani egy új védelmi eszköz telepítését. Az egyik Acronis-partner, a Relnet arra is felhívja a figyelmet, hogy az Acronis Cyber Cloud nem kényszeríti rá használóit, hogy csak a felhőben tárolják adataikat, azokat akár egyszerű NAS tárolóeszközre is menthetik.

Biztonság

Kifogytak volna a felhőszolgáltatók az újításokból?

Az InfoWorld USA-szerte ismert szakértője, David Linthicum szerint ez a helyzet. Túl sokba kerül az innováció, és túl lassan térül meg.
 
Egy cég legacy rendszerei, fejlődési tervei mellett a belső kompetenciái és a beruházási készsége is befolyásolják, hogy milyen SD-WAN modellt érdemes választania.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.