Az Acronis Cyber Cloud a partnereknek teszi elérhetővé a gyártó kibervédelmi megoldásait.

Varsó, Prága, Tallinn és Riga után Budapesten nyitotta meg új közép-európai adatközpontját az Acronis. Az Acronis Cyber Cloud 49 adatközpontból álló globális hálózatának új tagja nem közvetlenül az ügyfeleket szolgálja ki, hanem azokat a szolgáltatókat, melyek Acronis-megoldásokkal segítik ügyfeleik kiberbiztonságát. A gyártó közleménye szerint az adatközpontban a szolgáltatók hozzáférnek a teljes Acronis-szolgáltatáspalettához, amelyekre akár új, saját szolgáltatásokat is építhetnek.

A közlemény alapján úgy tűnik, a 99,99 százalékos rendelkezésre állású adatközponti infrastruktúrát a Servergarden biztosítja. Az új Acronis adatközpont megfelel a vállalati és szabályozási követelményeknek, és lehetővé teszi, hogy a partnereknek a megfelelőségi-, adatszuverenitási- és teljesítménycélokat túlteljesítsék – írja a közlemény. A magyarországi szolgáltatóknak emellett előnyt jelenthet az is, hogy képesek országhatáron belüli helyszínen tárolni ügyfeleik kritikus üzleti adatait. A helyi szolgáltatók által biztosított adatkezelés, illetve az Acronis Cyber Protect Cloud platformon keresztül elérhető menedzselt felhő- és kibervédelmi megoldások teljes skálájának kombinálása mindenki számára előnyt jelent, véli a gyártó. Az adatközpontban egyébként a biztonsági mentés mellet többek között Disaster Recovery szolgáltatás is igénybe vehető.

A felhős szolgáltatás célcsoportja széles. Az Acronis szerint a nagyvállalatok mellett a kis- és középvállalatoknak is megéri felhős eszközökre építeni a kiberbiztonságukat, mert számukra különösen fontos lehet, hogy ne kelljen milliós nagyságrendű beruházással indítani egy új védelmi eszköz telepítését. Az egyik Acronis-partner, a Relnet arra is felhívja a figyelmet, hogy az Acronis Cyber Cloud nem kényszeríti rá használóit, hogy csak a felhőben tárolják adataikat, azokat akár egyszerű NAS tárolóeszközre is menthetik.

Biztonság

Természetes regenerációt hozott az agy-gép interfész

Egy svájci kutatóközpontban szó szerint és átvitt értelemben is hatalmas lépést tett egy csigolyasérülés miatt lebénult páciens.
 
Hirdetés

Felhőköltségek optimalizálása a EURO ONE Számítástechnikai Zrt.-vel

Hogyan lehet költségoldalon megteremteni az egyensúlyt a különböző felhős konstrukciók között?

Az on-premise, cloud és hibrid rendszerek között egyértelmű győztest hirdetni nem lehet, de érdemes végig venni azokat a szempontokat, amik meghatározzák, milyen kiadásokkal kell számolni.

a melléklet támogatója az Euro One

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.