Az amerikai hatóságok által megvádolt brit állampolgár a gyanú szerint öt tőzsdei cég rendszerét is feltörte, hogy az ott talált információkra alapozva kereskedhessen bennfentesen.

Közel 4 millió dollárnyi illegális profitot realizált egy brit állampolgárságú férfi, aki több évvel ezelőtt öt tőzsdei cég informatikai hálózatát kompromittálva szerzett nem publikus, ám szerfelett értékes vállalati információkat. Mindezt az Egyesült Államok tőzsdefelügyeletének (SEC) nyomozása állapította meg, a feltételezett elkövető ellen peidg múlt héten vádat is emeltek.

A kiadott közlemény szerint Robert B. Westbrook még 2019 januárja és 2020 augusztusa között tudott illegálisan beférkőzni összesen öt tőzsdén jegyzett amerikai vállalat informatikai rendszerébe. A módszere az volt, hogy resetálta a felső vezetők felhasználói fiókjaihoz tartozó jelszavakat, majd az automatikusan generált és kiküldött új karaktersort magához irányította.

Mivel teljes hozzáférést kapott a fiókokhoz, az áldozatok nem is nagyon foghattak gyanút, hiszen Westbrook "dolga végeztével" könnyen el tudta tűntetni az árulkodó nyomokat, például törölte a jelszóvisszaállítás miatt kiküldött értesítéseket.

Jókor volt tiltott helyen

A brit hekker a hatósági nyomozás alapján ezeket a kibertámadásokat az aktuális üzleti eredmények közlése előttre időzítette, hogy a lehető legfrissebb és legpontosabb információkra alapozva tudjon részvényeket adni-venni. Westbrook a kiberbetyárkodással fűszerezett bennfentes kereskedéssel összesen mintegy 3,75 millió dollárral gazdagodott.

Az ügy kapcsán a SEC kripto- és kibereszközökkel foglalkozó részlegének megbízott vezetője kiemelte, hogy munkatársainak annak ellenére sikerült leleplezniük a csalót, hogy "Westbrook több lépést is tett személyazonosságának elrejtésére". Utóbbiak közé tartozott az anonim e-mail-fiókok, a VPN-szolgáltatások és a bitcoin használata, ám a jelek szerint ezek együttesen sem bizonyultak betonbiztos álcának.

A tőzsdefelügyelet a bírósági indítványától azt reméli, hogy jogerős ítéletben erősítik meg a csalás vádját, ami lehetőséget ad arra, hogy Westbrookon kamatostul megpróbálják behajtani az általa okozott károkat. Ezzel párhuzamosan New Jersey kerületi ügyészi hivatala Westbrook ellen büntetőjogi vádeljárást indított, aminek végül többéves börtönbüntetés lehet a következménye.

Biztonság

El az útból! Érkezik az OpenAI legújabb üdvöskéje

Ha van is fék az MI-vonaton, azt senki nem akarja használni. A ChatGPT fejlesztője az emberi szintű problémamegoldásra képes o3 modell beharangozásával zárta az évet.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.