A Google bejelentette az MI-chatbot első frissítését július óta, ami a cég termékblogjának tegnapi bejegyzése szerint a Bard eddigi legtehetősebb modelljét teszi elérhetővé a felhasználók számára. A robotot ennek alapján integrálják különféle Google-alkalmazásokba és -szolgáltatásokba a hasznosabb válaszok érdekében, és a különféle funkcibővítések mellett továbbfejlesztették a keresőfunkciót is, hogy duplán ellenőrizni lehessen a Bard válaszait, egyelőre angol nyelven. A válaszok azon részei, amelyeket a program nem tud megerősíteni, sárgán lesznek kiemelve, lehetővé téve az úgynevezett úgynevezett hallucináció (az MI által kitalált, hamis információ) kiszűrését.
Az érintett felhasználók a chatbot használatakor maguk dönthetnek majd a Bard-kiterjesztések hozzáadásáról. Az opt-in Extensions beépülő modul összekapcsolja a Bardot olyan Google-termékekkel, mint amilyen a Gmail, a Dokumentumok, a Drive, a Térkép, a YouTube vagy a Google Flights. A szolgáltatás például képes összefoglalni az olvasatlan e-maileket, vagy összeállítani egy útitervet a Gmail, a Dokumentumok és a Google Flights anyagaiból. Ha a felhasználó rákattint a keresőre mutató "G" ikonra a Bard válasza mellett, a program soronként ellenőrzi, hogy milyen tartalmakat talál az interneten a válaszok alátámasztására, és ezeket lebontva, a megfelelő hivatkozásokkal mutatja be.
Kezd beindulni a Google-úthenger
Mint kiderült, a meglévő angol nyelvű szolgáltatások több mint 40 támogatott nyelvre bővülnek, beleértve a képfeltöltést és a képek keresését a Bard válaszaiban. Érdemes azt is kiemelni, hogy a Workspace-bővítmények használatáról szólva a vállalat azt ígéri, emberek továbbra sem férhetnek hozzá a Gmailből, a Dokumentumokból és a Drive-ból származó tartalmakhoz, és azokat a Bard nem használja hirdetések megjelenítésére vagy magának a modellnek a betanítására. Az adatvédelmi beállítások tehát a bővítmények alkalmazásakor is a felhasznlók ellenőrzése alatt maradnak.
Mindezzel a Google a kommentárok szerint nagy lépést tesz a előre az MI-versenyben, különösen pedig az OpenAI-Microsoft páros üldözésében, amikor a Bardnak hozzáférést biztosít a legnépszerűbb szolgáltatásaihoz: a vállalatnak összesen 9 olyan alkalmazása van, amit havonta legalább 1 milliárd ember használ. Az új képességek lényegesen hasznosabbá tehetik az MI-chatbotot, egyfajta személyi asszisztenssé alakítva azt, kihasználva a Google előnyét ezekben a népszerű termékekben. A generatív mesterséges intelligencia sokak szerint éppen ezen a területen, az okos személyi asszisztensek fejlesztésében jelent majd igazán nagy előrelépést minden más felhasználás között, a Google pedig a döcögős induást követően gyorsan haladt a Bard képességeinek fejlesztésével az elmúlt hónapokban.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak