Több éve beszélik, hogy a keresőóriás önerőből is megjelenik az egyre komolyabb tortát jelentő okosórás szegmensben. A pletykák eddig nem igazolódtak be, ám a téma újra és újra előkerül.

Pár nappal ezelőtt a korábban androidos, az elmúlt időszakban viszont inkább apple-ös szivárogtatásairól ismert Jon Prosser arról mesélt egy YouTube videójában, hogy terjedelmes belső anyagot kapott a Google bemutatkozás előtt álló saját gyártású okosórájával kapcsolatban. Ez újra felmelegítette a témát, amellyel kapcsolatban nagyjából három éve folyamatosan érkeznek kisebb-nagyobb pletykák.

Kerek, de nem perec

A technológiai témájú csatornát készítő Prosser elmondása szerint konkrét termékfotókat és marketinganyagokat is kapott, ám a forrás védelme érdekében azokat nem oszthatja meg. Ettől viszont még nem maradt a közönség látnivaló nélkül, mivel az alapanyag mentén újraalkotott digitális látványterveket meg lehet csodálni.

 

 

Ahogy a fenti videóból is jól kivehető, az állítólagos Google okosóra a mostani általános trendet megtörve nem négyzetes, hanem kerek formavilággal érkezhet. Az eszköz meglehetősen könnyed hatást kelt, köszönhetően a perem nélküli kijelzőnek és a mindössze egyetlen kilógó elemnek, ami a hagyományos órákon megszokott felhúzó szerkezetre, a koronára hajaz.

A cégen belül Rohan-projektként emlegetett okosórának a forrás szerint Google Pixel Watch lesz a neve, és ha minden igaz, akár már idén, valamikor októberben debütálhat is. A változatosságot kedvelő fogyasztók pedig 20 különböző színű pántból választhatják majd ki a számukra kedves darabokat.

Lassan, de biztosan?

Illik azonban némi óvatossággal kezelni a fent elhangzottakat, legalábbis ezt erősítik az elmúlt években folyamatosan érkező pletykák, amelyek közül mindezidáig semmi nem vált valósággá. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ezeknek az értesüléseknek ne lett volna alapja, ám a Google története során rendszeresen szokott váratlanul elhalasztani, vagy akár teljesen el is kaszálni egészen kiforrott állapotban lévő projekteket.

A német WinFuture 2018 májusi riportjában például már arról esett szó, hogy a Google berkein belül nem is egy, hanem rögtön három különböző óra készül, amelyek a Ling, a Triton és a Sardine kódnév alatt futnak. Az akkori spekulációk szerint elképzelhetőnek tűnt, hogy a portfólió tagjai különböző méretben és specifikációkkal érkeznek, azaz azonnal egy szélesebb közönséget tudna a vállalat megszólítani.

Három éve a Google igyekezett elhessegetni ezeket a pletykákat, ám egy évvel később a Nikkei Asian Review-ban jelent meg egy anyag arról, hogy a Pixel 4 okostelefonnal együtt érkezik majd a saját óra. A mobil valóban debütált, de okosóra nem jött mellé.

Gyűlik a muníció

A Pixel Watch megjelenését ugyanakkor erősítheti, hogy a vállalat az utóbbi időben több olyan akvizíciót is kezdeményezett, amelyeknek köszönhetően lényegesen nagyobb arzenállal készülhetne egy ilyen termékindításra.

A Google anyavállalataként funkcionáló Alphabet még 2019-ben jelentette be a Fitbit felvásárlását, amely kellően kényes témának bizonyult ahhoz, hogy a szabályozók komoly feltételeket támasszanak az egybekeléshez. Az EU-ban tavaly nyáron vizsgálat is indult

Összegszerűségében lényegesen kisebb falat, de a téma miatt fontos megemlíteni, hogy szintén 2019-ben a Google 40 millió dollárt fizetett a divattermékeket gyártó Fossil Groupnak, hogy utóbbi okosórás részlegét és technológiai fejlesztéseit saját céljaira használhassa fel.

Konzumer tech

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.