Tovább zajlik a Google vezetőségének átformálódása, alakulása, aminek lépéseként egy bátran ikonikusnak nevezhető figura távozik a cégtől. Andy Rubin a Google társalapítója, az Android részleg korábbi vezetője, a robotikával összefüggő kutatások felelőse úgy döntött, hogy távozik a cégtől, de Hugo Barra emlékezetes távozásával ellentétben nem a konkurenciánál folytatja tevékenységét.
Startup világ, jövök!
Rubin úgy döntött, hogy technológiai, hardveres fejlesztésekben érdekelt startupoknak fog segíteni a boldogulásban. Azt még nem lehet tudni, hogy a saját alapítású inkubátorház a robotikában érdekelt vállalkozásoknak fog-e kifejezetten segíteni, de az bizonyos, hogy James Kuffner személyében már meg is találták Rubin utódját.
Andy Rubin 1986-ban az optikákat gyártó Carl Zeissnél kezdte pályafutását robot mérnökként, innen származtatható a vonzódása ehhez a területhez. Az ezt követő évek alatt megjárta az Apple-t, megalapította a Danger nevű céget, majd 2003-ban több társával együtt létrehozta az Android nevű vállalkozást azzal a céllal, hogy olyan mobileszközöket hozzanak létre, amelyek képesek használni tuklajdonosának pozícióját és felismerni annak igényeit.
Andy Rubin
Innen számíthatjuk az Android mobil operációs rendszer létezését, bár arról a mai napig igen keveset lehet tudni, hogy pontosan milyen állapotban voltak a fejlesztések, amikor a Google 2005-ben felvásárolta a csapatot. A munka innentől kezdve a Google berkein belül folyt, amiben Rubin és alapítótársai is aktívan részt vettek.
Andy Rubin egészen 2013 márciusáig az Androidot fejlesztő részleg vezetőjeként dolgozott, ekkor következett a robotokkal foglalkozó Boston Dynamics (és egyéb cégek) felvásárlása, ami után a szakember egy speciális, robotokkal foglalkozó csapat élére állt. Rubin mindig is nagy rajongója és értője volt a robotikának, számos szabadalommal is rendelkezik ezen a területen. A robotok imádata miatt rajta maradt az „Android” becenév, így amikor a Google-nél nevet kellett adni az új operációs rendszernek, Rubintól származott a név és a logó (zöld robot) ötlete is.
Pichai az új reménység
2013-ban Rubin helyére az a Sundar Pichai került, aki nemrég megkapta a Google szinte összes kulcsfontosságú területét, így most már az indiai származású szakemberhez tartozik a keresés, a Google+, a Google Maps, sőt a hirdetések és a kereskedelem is. Emellett megmaradnak az eddig vitt területei is: a Chrome böngésző, az Android és a Google Apps.
Larry Page elnök-vezérigazgató irányítása alatt marad viszont a YouTube, a Google X-ben folyó kutatások, valamint az okosotthon projektek, melyekhez többek között idén januárban vásárolta meg a cég az intelligens termosztátokat, füstérzékelőket stb. fejlesztő Nestet.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak