A társalapító és robot fanatikus Andy Rubin startup cégek támogatásával folytatja.

Tovább zajlik a Google vezetőségének átformálódása, alakulása, aminek lépéseként egy bátran ikonikusnak nevezhető figura távozik a cégtől. Andy Rubin a Google társalapítója, az Android részleg korábbi vezetője, a robotikával összefüggő kutatások felelőse úgy döntött, hogy távozik a cégtől, de Hugo Barra emlékezetes távozásával ellentétben nem a konkurenciánál folytatja tevékenységét.

Startup világ, jövök!

Rubin úgy döntött, hogy technológiai, hardveres fejlesztésekben érdekelt startupoknak fog segíteni a boldogulásban. Azt még nem lehet tudni, hogy a saját alapítású inkubátorház a robotikában érdekelt vállalkozásoknak fog-e kifejezetten segíteni, de az bizonyos, hogy James Kuffner személyében már meg is találták Rubin utódját.

Andy Rubin 1986-ban az optikákat gyártó Carl Zeissnél kezdte pályafutását robot mérnökként, innen származtatható a vonzódása ehhez a területhez. Az ezt követő évek alatt megjárta az Apple-t, megalapította a Danger nevű céget, majd 2003-ban több társával együtt létrehozta az Android nevű vállalkozást azzal a céllal, hogy olyan mobileszközöket hozzanak létre, amelyek képesek használni tuklajdonosának pozícióját és felismerni annak igényeit.

Andy Rubin

Innen számíthatjuk az Android mobil operációs rendszer létezését, bár arról a mai napig igen keveset lehet tudni, hogy pontosan milyen állapotban voltak a fejlesztések, amikor a Google 2005-ben felvásárolta a csapatot. A munka innentől kezdve a Google berkein belül folyt, amiben Rubin és alapítótársai is aktívan részt vettek.

Andy Rubin egészen 2013 márciusáig az Androidot fejlesztő részleg vezetőjeként dolgozott, ekkor következett a robotokkal foglalkozó Boston Dynamics (és egyéb cégek) felvásárlása, ami után a szakember egy speciális, robotokkal foglalkozó csapat élére állt. Rubin mindig is nagy rajongója és értője volt a robotikának, számos szabadalommal is rendelkezik ezen a területen. A robotok imádata miatt rajta maradt az „Android” becenév, így amikor a Google-nél nevet kellett adni az új operációs rendszernek, Rubintól származott a név és a logó (zöld robot) ötlete is.

Pichai az új reménység

2013-ban Rubin helyére az a Sundar Pichai került, aki nemrég megkapta a Google szinte összes kulcsfontosságú területét, így most már az indiai származású szakemberhez tartozik a keresés, a Google+, a Google Maps, sőt a hirdetések és a kereskedelem is. Emellett megmaradnak az eddig vitt területei is: a Chrome böngésző, az Android és a Google Apps.

Larry Page elnök-vezérigazgató irányítása alatt marad viszont a YouTube, a Google X-ben folyó kutatások, valamint az okosotthon projektek, melyekhez többek között idén januárban vásárolta meg a cég az intelligens termosztátokat, füstérzékelőket stb. fejlesztő Nestet.

Közösség & HR

Nadella: minden eszközbe szeretnénk bevinni a Copilotot

A szeptember 26-án érkező frissítéssel minden Windows 11-nek része lesz a Copilot, jelentette be tegnap a Microsoft New Yorkban.
 
Hirdetés

Acronis webinárium az AI-vezérelt kibertámadások kivédéséről

Csatlakozzon 2023. szeptember 26-án az Acronis és a RelNet Technológia Kft. közös szervezésű, exkluzív webináriumához, melynek témája a mesterséges intelligencia által vezérelt kibertámadások hatásainak kezelése lesz.

Hirdetés

Jön a Clico formabontó cloud meetupja, ahol eloszlatják a viharfelhőket

Merre mennek a bitek a felhőben, ledobja-e szemellenzőjét az IT-biztonságért felelős kolléga, ha felhőt lát, lesz-e két év múlva fejlesztés cloud nélkül? A Clico novemberben fesztelen szakmázásra hívja a szoftverfejlesztőket a müncheni sörkertek vibrálását idéző KEG sörművházba.

A felhő elhozta a webalkalmazások és a mikroszolgáltatásokra épülő architektúra aranykorát – és egy új, súlyos kockázati elemmel is bővült az IT-infrastruktúra.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Kilátások az Dunától keletre – állás Gyöngyös városában

A munkalehetőségek terén az ország különböző régiói meglehetősen eltérő lehetőségeket kínálnak, mind mennyiségben, mind minőségben. Ebből a szempontból a legtöbb szó a Dunától keletre lévő területekről esik, ám természetesen itt is találhatók kedvező állás opciók.

Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.