Komoly tavaszi nagytakarításnak is tekinthető az Apple múlt pénteken kiadott, felhasználási feltételeket érintő pontosítása. Ennek értelmében az App Store platformján megtalálható appok közül a jövőben csak azok maradhatnak fent az alkalmazásáruház kínálatában, amelyeket kellő gyakorisággal frissítenek, illetőleg megfelelő mértékű érdeklődés mutatkozik irántuk.
A cég még 2016-ban indította el az App Store Improvements elnevezésű gyakorlatát, amely eddig meglehetősen ködös megfogalmazással fenyegette törléssel a nem megfelelő alkalmazásokat. Utóbbiak közé azok az appok tartoztak az Apple szövegezése szerint, "amelyek már nem működnek rendeltetésszerűen, nem követik az aktuális felülvizsgálati irányelveket, vagy elavultak".
A mostani pontosítás értelmében azonban sokkal egyértelműbbé vált a helyzet. Azok a fejlesztők számíthatnak figyelmeztetésre, akiknek a programja három éve nem lett frissítve, illetve azoknak az appoknak is menniük kell, amelyeket az elmúlt egy év alatt egyáltalán nem, vagy rendkívül kevésszer töltöttek le. (Utóbbit ugyanakkor nem számszerűsítette az Apple bejegyzése.) Az irányelv az iOS, az iPadOS és a macOS rendszerekre egyaránt vonatkozik.
Az elhanyagolt, avagy senkinek nem kellő alkalmazások kapcsán a cég egy levélben értesíti a program tulajdonosát, akinek 90 napja lesz arra, hogy lépéseket tegyen a probléma orvoslására. Ez a határidő egyébként lényegesen több, mint a korábbi években érvényes 30 napos figyelmeztetés.
Az App Store-ból eltávolított szoftverek továbbra is megmaradnak a felhasználók készülékein, és az alkalmazáson belüli vásárlások is elérhetőek maradnak.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak