A közel másfél éve húzódó 69 milliárd dolláros felvásárlással kapcsolatban a pekingi monopóliumellenes hatóságnak voltak kételyei. De hirtelen eloszlottak.

Utolsóként a kínai monopóliumellenes szabályozó hatóság is jóváhagyta, hogy a Broadcomm 69 milliárd dollárért megszerezze a VMware-t. A megállapodást ma le is zárják, olvasható a két vállalat közös közleményében.

Piacelemzők szerint ez annak a jelei is egyben, hogy oldódik a Peking és Washhington közötti feszültség, ami leglátványosabban a technológiai iparon csapódott le. Mint a Financial Times megjegyzi, a jóváhagyás Peking Washington irányába tett gesztusaként is értelmezhető. Az enyhülés a kínai kormányzat számára is fontos, mivel az ország gazdasága lassul.

A két ország közötti kapcsolat normalizálódását jelzi, hogy Hszi Csin-ping és Joe Biden Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) San Franciscó-i csúcstalálkozóján tartott négyszemközti találkozójukon több területen is megállapodott együttműködésről.

A Broadcom is keresett támogatókat Pekingben

Az elmúlt hónapokban a Broadcom vezérigazgatója, Hock Tan intenzíven lobbizott, hogy támogatókat szerezzen a kínai kormányzatban a felvásárláshoz. Találkozott és magas rangú tudományos és technológiai tisztviselőkkel, de a trösztellenes szabályozó hatósággal és politikusokkal is tárgyalt.

Úgy tűnik, a két törekvés végre összeért. A pekingi piacszabályozó hatóság pénteken jelentette be, hogy újraindította az összeolvadás felülvizsgálatát. A Broadcom hétfőn benyújtott egy kötelezettségvállalási tervet, amelyben felvázolta, hogyan csökkenti a felvásárlás piaci hatását. A cég vállalta például, hogy a VMware-rel erősödő Broadcom nem él vissza piaci pozíciójával, és továbbra is nyitott marad az együttműködés a VMware és a külső hardveres cégek között. Emellett védelmi intézkedéseket kell foganatosítani a versenytársak érzékeny információinak védelme érdekében is – a Broadom ugyanis jelentős szereplője az adatközponti termékek piacának, ahol a VMware-rel együtt tovább nő a súlya.

Arról, hogy a Broadcomm szemet vetett a VMware-re, tavaly májusban a Bloomberg adott hírt először. Hock Tanék jelentős felárat kínáltak az akkor mintegy 40 milliárd dollár piaci értéket képviselő vállalatért. Az ajánlat nem érte meglepetésként a piacot, hiszen jól illeszkedett a Broadcom egyedi akvizíciós stratégiába. A vezérigazgató szerint nem a szinergiákra, hanem a diverzifikálásra kell törekedni: olyan vállalatokat érdemes megvenni, melyek a piacvezető technológiájuk révén fenntartható piaci pozícióval rendelkeznek.

Ezért fordult a vállalat érdeklődése például a vállalati szoftverek felé, amit olyan akvizíciók fémjeleztek, mint a CA Technologies vagy a Symantec vállalati biztonsági üzletága.

Piaci hírek

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.