Az Amazon alapítójaként a világ leggazdagabb emberévé váló Jeff Bezos régi szerelmese az űrhajózásnak, így nem is volt annyira meglepő, amikor 2000-ben életre hívta a Blue Origint. A vállalat célja kezdettől fogva az volt, hogy olcsóbbá tegye az űrutazást, és idővel többek számára megnyissa az utat az extrém turistáskodás felé. Úgy tűnik, közel két évtized után ez végre megvalósulhat.
Van az a pénz
A Blue Origin jó úton halad afelé, hogy 2019-ben felküldhesse az első féltucat embert a Föld förüli szuborbitális régióba. A vállalkozó kedvű (és gazdag) kiválasztottakat a New Shepard újrahasznosítható rakétája viszi olyan magasra, hogy ott néhány, súlytalanságban eltöltött percig élvezhessék a kilátást. Az idén tavasszal végrehajtott tesztről készült alábbi videóban szépen látszik a teljes folyamat.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak