Az Apple tegnap jelentette be az 5G-s képességgel frissített iPhone SE modelleket, amelyeknek valamelyest az induló árát is megemelte, 399 dollárról 429 dollárra. Az "olcsó" iPhone-ok a már ismert Touch ID-s home gombbal, 4,7 hüvelykes Retina HD kijelzővel és az A15 Bionic csipekkel felszerelve érkeznek – ez utóbbiak dolgoznak az iPhone 13-asban is, és a gyártó szerint a legjobb teljesítményre képesek a versenytársak termékeivel összehasonlítva.
A frisstés mindenképpen újabb szintre emeli az iPhone SE-t, amelyből továbbra is hiányoznak a "nagy" iPhone-ok bizonyos képességei, de fizikai kialakításukban és erőforrásaikban is azokat idézik majdnem fele annyi pénzért. A Reuters beszámolója ezzel kapcsolatban az IDC elemzőjét idézi, aki szerint az új telefonok az olcsó 5G-s készüléket kereső fogyasztókat célozzák, és népszerűek lesznek az orosz-ukrán háború okozta gazdasági bizonytalanságban.
A nagyobb képernyők iránti kereslet azonban így is negatívan befolyásolhatja az iPhone SE eladásait. Az IDC úgy látja, hogy sokan a régebbi, nagyobb képernyővel rendelkező iPhone-modelleket választják majd ugyanebben az árkategóriában, az 5G pedig esetenként inkább az operátorok forgalmát hivatott segíteni, de a felhasználóknak nem jelent különösebb pluszt. A készülékeket egyébként március 18-tól lehet majd megrendelni 64, 128 vagy 256 GB-os változatban, melyek mindegyike iOS 15-ös rendszert, hosszabb üzemidejű akkut és fejlettebb kamerát kínál az előző sorozathoz képest.
A bejelentés részletei ezen az oldalon olvashatók, a gyártó további megjelenéseiről (az iPhone 13-ról, az M1 Ultra csipekról vagy a szintén 5G-s iPad Airről) pedig itt lehet szemezgetni az információkat.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak