Az Apple bejelentése szerint az 5G-s iPhone SE "erős telefon ikonikus dizájnnal", amivel nem is lenne érdemes vitatkozni.

Az Apple tegnap jelentette be az 5G-s képességgel frissített iPhone SE modelleket, amelyeknek valamelyest az induló árát is megemelte, 399 dollárról 429 dollárra. Az "olcsó" iPhone-ok a már ismert Touch ID-s home gombbal, 4,7 hüvelykes Retina HD kijelzővel és az A15 Bionic csipekkel felszerelve érkeznek – ez utóbbiak dolgoznak az iPhone 13-asban is, és a gyártó szerint a legjobb teljesítményre képesek a versenytársak termékeivel összehasonlítva.

A frisstés mindenképpen újabb szintre emeli az iPhone SE-t, amelyből továbbra is hiányoznak a "nagy" iPhone-ok bizonyos képességei, de fizikai kialakításukban és erőforrásaikban is azokat idézik majdnem fele annyi pénzért. A Reuters beszámolója ezzel kapcsolatban az IDC elemzőjét idézi, aki szerint az új telefonok az olcsó 5G-s készüléket kereső fogyasztókat célozzák, és népszerűek lesznek az orosz-ukrán háború okozta gazdasági bizonytalanságban.
 


A nagyobb képernyők iránti kereslet azonban így is negatívan befolyásolhatja az iPhone SE eladásait. Az IDC úgy látja, hogy sokan a régebbi, nagyobb képernyővel rendelkező iPhone-modelleket választják majd ugyanebben az árkategóriában, az 5G pedig esetenként inkább az operátorok forgalmát hivatott segíteni, de a felhasználóknak nem jelent különösebb pluszt. A készülékeket egyébként március 18-tól lehet majd megrendelni 64, 128 vagy 256 GB-os változatban, melyek mindegyike iOS 15-ös rendszert, hosszabb üzemidejű akkut és fejlettebb kamerát kínál az előző sorozathoz képest.

A bejelentés részletei ezen az oldalon olvashatók, a gyártó további megjelenéseiről (az iPhone 13-ról, az M1 Ultra csipekról vagy a szintén 5G-s iPad Airről) pedig itt lehet szemezgetni az információkat.

Mobilitás

CIO Hungary 2025: aki felkészül, az győz?

Beszámolónk második része a 16. CIO Hungary konferencia első napjáról, benne az elmaradhatatlan biztonsági panellel, amit természetesen már a mesterséges intelligencia is tematizált.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.