Ma megnyitották a Computacenter budapesti szolgáltatóközpontját. A britek 1,2 millió eurót fektetnek be.

Egyelőre 50 fővel indul a munka a Computacenter ma megnyitott budapesti szolgáltatóközpontjában, melyet Mike Norris, a cég vezérigazgatója, és Berényi János, a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) elnöke nyitott meg. Az elékíszítő munka azonban már a múlt év őszén megkezdődött.

A központ létszámát 2015 végéig 250-re kívánják növelni. A tervezett végső létszám 500 fő, a mostanihoz képest további 1,2 millió eurós befektetést jelenthet majd.

Az informatikai szolgáltatásokkal foglalkozó és a londoni tőzsdén lévő Computacenter 2012-es bevétele megközelítette a 3 milliárd fontot. A bevételek 32 százaléka származik különböző szolgáltatásokból, például az adatközpontok működtetéséből, a többi a hardver- és szoftvereladásokból jön. Az Egyesült Királyságon kívül a cégnek a most megnyitott budapesti mellett Franciaországban, Hollandiában, Németországban, Spanyolországban, Svájcban, Dél-Afrikában vannak irodái. Ügyfelei közé tartozik többek között a BASF, a Deutsche Bank, a Reuters és a BMW Group is.

Már belakták a budapesti irodát (MTI fotó: Máthé Zoltán)

Mike Norris, a szolgáltató központ átadását megelőző sajtótájékoztatón elmondta: a cégnek 14 ezer alkalmazottja van szerte a világban. Közülük 4 ezren foglalkoznak távoli elérésű, telefonos szolgáltatás nyújtásával. A budapesti iroda munkája "élesben" a jövő hét hétfőjén kezdődik meg.

A cég elsősorban a képzett munkaerő miatt választotta Budapestet az új irodája helyszínéül.

Agyimplantátumával robotkart is irányítana Musk egészségügyi cége

A Neuralink a héten jelentette be, hogy megkapta a pácienseken végzett kísérletekhez szükséges hatósági engedélyeket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.