Egyelőre 50 fővel indul a munka a Computacenter ma megnyitott budapesti szolgáltatóközpontjában, melyet Mike Norris, a cég vezérigazgatója, és Berényi János, a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) elnöke nyitott meg. Az elékíszítő munka azonban már a múlt év őszén megkezdődött.
A központ létszámát 2015 végéig 250-re kívánják növelni. A tervezett végső létszám 500 fő, a mostanihoz képest további 1,2 millió eurós befektetést jelenthet majd.
Az informatikai szolgáltatásokkal foglalkozó és a londoni tőzsdén lévő Computacenter 2012-es bevétele megközelítette a 3 milliárd fontot. A bevételek 32 százaléka származik különböző szolgáltatásokból, például az adatközpontok működtetéséből, a többi a hardver- és szoftvereladásokból jön. Az Egyesült Királyságon kívül a cégnek a most megnyitott budapesti mellett Franciaországban, Hollandiában, Németországban, Spanyolországban, Svájcban, Dél-Afrikában vannak irodái. Ügyfelei közé tartozik többek között a BASF, a Deutsche Bank, a Reuters és a BMW Group is.
Már belakták a budapesti irodát (MTI fotó: Máthé Zoltán)
Mike Norris, a szolgáltató központ átadását megelőző sajtótájékoztatón elmondta: a cégnek 14 ezer alkalmazottja van szerte a világban. Közülük 4 ezren foglalkoznak távoli elérésű, telefonos szolgáltatás nyújtásával. A budapesti iroda munkája "élesben" a jövő hét hétfőjén kezdődik meg.
A cég elsősorban a képzett munkaerő miatt választotta Budapestet az új irodája helyszínéül.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak