Az angol Computacenter Plc. Budapesten nyitja meg első szolgáltatóközpontját a közép-európai régióban. Az októberben induló központ két év alatt 250 főt venne fel.
Októberben új szolgáltatóközpont kezdi meg működését Budapesten, értesült a Portfolio.hu. Az angliai székhelyű Computacenter Plc-nek ez lesz az első komolyabb beruházása a régióban. A július végén alapított magyar leányvállalat, amelyet Computacenter Services Kft. néven jegyeztek be, két év alatt szeretnék felfuttatni a létszámát 250 főre.

Már meg is kezdték a toborzást, a cég honlapja szerint elsősorban francia, német, olasz és török nyelven beszélő help deskes munkatársakat keresnek.



A Computacenter központja Hatfieldben

Angliában sikertörténet volt Az 1981-ben, két magánszemély alapította cég komoly sikereket ért el a brit piacon. Tíz évvel az alapítása után az Independent szerint az egyik leggyorsabban növekvő magántulajdonban lévő vállalat volt az Egyesült Királyságban, sőt a kilencvenes évek közepén a legnagyobb, brit magántulajdonban lévő IT-céggé növi ki magát. Ekkor már közel 1800 főt foglalkoztat, forgalma pedig meghaladja az 500 millió angol fontot. Nagyjából ekkor kezdi meg külföldi terjeszkedését is.

Jelenleg az Az Egyesült Királyságon kívül Franciaországban, Hollandiában, Németországban, Spanyolországban, Svájcban, Dél-Afrikában vannak iordái. A hét brit központ mellett a belgiumi Zaventemben, Párizsban, Barcelonában, a németországi Kerpenben, Frankfurtban, Erfurtban és Berlinben, valamint Európán kívül Fokvárosban és Kuala Lumpurban van adatközpontja vagy valamilyen szolgáltatóközpontja. Ezt a sort bővíti az októberben induló budapesti központ.

A cég 1998. óta van jelen a londoni tőzsdén, része a FTSE 250 indexnek. 2012-ben forgalma megközelítette a 3 milliárd angol fontot. Ügyfelei közé tartozik többek között a BASF, a Deutsche Bank, a Reuters és a BMW Group is.

A szolgáltatóközpontoknak ma már kevés az angol nyelv
A szolgáltatóközpontok keresik a fiatal szakembereket

Agyimplantátumával robotkart is irányítana Musk egészségügyi cége

A Neuralink a héten jelentette be, hogy megkapta a pácienseken végzett kísérletekhez szükséges hatósági engedélyeket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.