Az idei első negyedévben szerényen, de legalább pozitív előjellel változott a személyi számítógépek piaca. Igaz, a tavaly ilyenkori pusztulatot nem volt nehéz meghaladni.

A korábban nyolc perióduson keresztül folyamatosan zsugorodó PC-szegmens az idei nyitány adatai alapján végre felfelé indult. Az IDC nemrégiben közölt jelentése szerint ugyanis 2024 első negyedévében közel 60 millió darabot sikerült leszállítaniuk a gyártóknak, ami másfél százalékkal több, mint egy éve ilyenkor.

A fordulatot már az amerikai piackutató egy hónappal ezelőtt kiadott előretekintő prognózisa is jelezte, amely szerint a személyi számítógépek piaca az elkövetkező években stabil, 2-3 százalékos növekedésnek néz elébe. A túlzott optimizmustól azért az IDC elemzése is óva int, mivel a bázisként használt 2023-as évkezdet különösen rosszul sikerült. Akkor éves összevetésben majdnem 30 százalékkal zuhant a forgalom.

Bizakodásra adhat okot ugyanakkor, hogy az előzetes jelentésben szereplő, 60 millió körüli volumen már összemérhető a pandémia előtti állapotokkal. 2019 első negyedévében például 60,5 millió PC-t szállítottak világszerte.

 

 

Az IDC mérései szerint az inflációs nyomás csökkenésével a szállítások a legtöbb régióban normalizálódni kezdtek, ami növekedést eredményezett Amerikában, valamint az Európát, a Közel-Keletet és Afrikát felőlelő EMEA térségben. Kínából azonban továbbra sem érkeznek jó hírek. Az ország a legnagyobb felvevője az asztali gépeknek, ám a gyenge helyi kereslet miatt a piac ezen része továbbra is recesszióban maradt globálisan.

A legnagyobb öt vállalat ranglistáján érdemben nem történt változás. A két legnagyobbat a piacveztő Lenovo és az Apple tudta nőni, ám ez mérsékelt sikernek tekinthető náluk, mivel tavaly ilyenkor ezeknél a cégeknél nagyon súlyos mínuszok zúgtak.

Konzumer tech

Visszanyalt a fagyi a 30 éves internetes hátsó ajtón keresztül

Biztonsági szakértők az évtizedekkel ezelőtt alkotott szabályozás teljes kudarcát látják benne, hogy kínai hekkerek a hatósági megfigyeléseknél használt rendszereken keresztül hallgatták le nagy amerikai távközlési szolgáltatók forgalmát.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.