A Meta Platforms néhány nappal azután indítaná el sajét mikroblog-alkalmazását, hogy a Twitter ügyvezető elnöke, Elon Musk bejelentette: ideiglenesen korlátozza, hány bejegyzést olvashatnak a felhasználók a közösségi oldalon. Ahogy tegnap írtuk, a szolgáltató úgy próbál védekezni a tartalmait agresszíven lehalászó szervezetek ellen, hogy mindenki számára megnehezíti a hozzáférést, bár a szokás szerint kapkodva megvalósított változtatások a Twitter infrastruktúrájának terhelését is csökkentik, ami az üzemeltetésnél és a költségsoron is könnyebbséget jelent a számláit újabban ad hoc módon fizető vállalatnál.
Az már tavaly kiderült, hogy a Twitter felvásárlását övező káoszra más közösségimédia-platformok lehetőségként tekintenek, és sokan kezdték el vizsgálni annak a lehetőségét, hogy hogyan tudnák betölteni a mikroblog-szolgáltatás lecsúszásával támadó űrt. A Meta végül márciusban erősítette meg a korábbi híreszteléseket, elismerve, hogy egy olyan funkcionalitással rendelkező hálózatot épít, amelyik más szolgáltatásaival integrálva a Twitter erősségeit is lefedné, és így alkalmas lehet az onnan távozó, csalódott felhasználók összegyűjtésére, lehetővé téve az alapvetően szöveges formátumú bejegyzések megosztását.
Érdemes lesz komolyan venniük
A Reuters hétfőn az App Store és Play alkalmazásáruházakban található adatlapokra hivatkozva számolt be róla, hogy a Threads, az Instagram szövegalapú beszélgetős alkalmazása várhatóan csütörtökön jelenik meg. Eszerint a Threads keretein belül ugyanazokat a fiókokat is követni lehet majd, amelyekre az Instagramon már feliratkozott valaki, megtartva ugyanazokat a felhasználóneveket. A július 6-án érkező app a leírása alapján alkalmat teremt rá, hogy a felhasználók közvetlenül is kapcsolatba lépjenek kedvenc alkotóikkal és a hasonló érdeklődésű emberekkel, megosszák ötleteiket, ehhez pedig hűséges követőket szerezzenek.
A Threads a közzétett képernyőképek alapján megszólalásig hasonlít majd a Twitterre, lényeges különbségnek tűnik persze, hogy ezért a szolgáltatásért nem kell majd fizetni, és egyelőre a felhasználás korlátozásáról sincs szó vele kapcsolatban – bár a Meta alkalmazásáról van szó, így a Threads kíváncsi lesz a felhasználók telefonjáról származó a helyadatokra, a vásárlásokra vagy böngészési előzményekre. A kommentárok mindenesetre kiemelik, hogy a szétesőben lévő Twitter kihívói közül minden bizonnyal a Threads lesz a legveszélyesebb az anyacég feneketlen zsebei és az alkalmazás instagramos integrációja miatt.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak