Idén egy banki szakembernek ítélte a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) a kiemelkedő innovátori tevékenységet elismerő Fekete László-díjat. Kántor András Ferenc a magyar bankszektor elismert fejlesztőjeként több olyan projektet vitt végig, amelyek hatalmas áttörést jelentenek a bankkártyás fizetések világában, olvasható a HTE közleményében. A díj egymillió forint pénzjutalommal is jár.
A szakembert felettesei nevezték a díjra. Indoklásuk szerint Kántor András Ferenc nem csupán kiemelkedő fejlesztő, hanem elismert, ösztönző csapatvezető is, akinek a pályázatát a bank kiemelt partnerei ajánlólevelekkel támogatták. Kántor 12 éve kötelezte el magát a bankkártyával kapcsolatos fejlesztések mellett, és azóta is folyamatosan keresi az új, eddig kiaknázatlan lehetőségeket és kihívásokat. Nevéhez több – telefonon, okosórán, illetve fitness karkötőn megvalósított – digitális fizetési megoldás bevezetése kötődik. Szakértelmének köszönhető, hogy a K&H Bank az európai kártyakibocsátók között elsőként tudott egyes okosórákra fizetési lehetőséget bevezetni, és fontos szerepet játszott abban is, hogy a K&H online igényelhető, azonnal digitalizálható bankkártyás számlaszolgáltatást indíthatott.
A szakember egyik legnagyobb sikerének azt tartja, hogy a MasterCard Apple Pay implementációját az átlagos 1-1,5 éves lefutási idő helyett 4 hónap alatt sikerült lefejleszteniük és bevezetniük. Ennek is köszönhető, hogy ma már nemzetközi szinten is őket ajánlják a bankkártyás fizetési szolgáltatások fejlesztésére.
Negyedik alkalommal lehetett pályázni
A HTE negyedik alkalommal írta ki a kiemelkedő innovációs tevékenység elismerésére alapított díjat, mellyel Fekete Lászlónak, a magyar informatika rendszerváltás utáni korszakának meghatározó személyiségének is emléket kívánt állítani.
A 2017-ben elhunyt szakember a BME Számítástechnikai Központban kezdte karrierjét, majd 1994-ben csatlakozott a Westel 900 informatikai osztályához. Munkáját a mobilcég Magyar Telekommal történő összeolvadása után is folytatta. Olyan technológiák adaptálásában, fejlesztésében vett részt, mint a WAP, a mobilinternet vagy az IPTV és a mobil tévé.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak