A The Verge értesülése szerint néhány játékot már tesztelnek a kollaborációs eszközben.

Teamsben futtatható játékokat tesztel a Microsoft, tudta meg vállalati forrásokból a The Verge. Olyan játékok köszönnek majd vissza a kollaborációs platformon, mint a megunhatatlan Solitaire, a Connect 4 (a magyar amőba egyik változata) vagy az eredtileg Windows Phone-ra kiadott Wordament szókirakós játék. A Teamsben egymás ellen játszhatnak majd a kollégák – például hogy elüssék az időt egy-egy unalmasabb online meetingen.

A fejlesztési irány nem véletlen. Úgy tűnik, a Microsoft próbálja újraértelmezni a gamificationt, amit néhány éve még sokan tartottak a csapathatékonyságot javító szuperfegyvernek. A The Verge információi szerint a Microsoft azért kísérletezik a Teamsbe épített egyszerű játékokkal, mert azok javíthatják a megbeszélések hangulatát, hatékonyságát, élményszerűségét.

Nem csupán a játékokról szól

Ezért sem valamiféle hardcore játékosokat vonzó videojátékokat vetnek be, hanem a rövid játékmenetű, egyszerű szabályokra épülő, ún. casual game kategóriából válogattak, melyek alkalmasak a gyors jutalmazásra. A The Verge hangsúlyozza, információi szerint még olyannyira tesztfázisú a dolog, hogy simán benne van a pakliban, hogy a Microsoft be sem vezeti élesben (a vállalat nem is volt hajlandó kommentálni a lap értesüléseit).

Pedig úgy tűnik, azért többről van itt szó, mint néhány egyszerű játék integrálásáról. A vállalat állítólag olyan virtuális terek bevezetését is tervezi a Teamsen belül, ahol a kollégák a játékok segítségével építgethetik munkahelyi kapcsolataikat, és távolról is élhetnek szociális életet. Ezek a virtuális terek a Microsoft nagy vállalati metaverzumának építőkövei (a hírek szerint a Teamsbe már idén jönnek a 3D-s avatárok és az immerzív – most ez az új divatszó – megbeszélések).

A cél, hogy Redmond minden lehetséges eszközt megadjon a vállalatoknak a hibrid munkakörnyezetekhez (ebbe a koncepcióba illeszkedett volna a felháborodott reakciók miatt végül visszavont, felhígított Productivity Score is az Office 365-ben, bár akkor még senki sem beszélt microsoftos metaverzumról). A Microsoft emiatt folyamatosan bővíti a Teams és az egyéb, kollaborációt segítő szolgáltatási eszköztárát.

Lopakodó üzemmódban a metaversumban

Bár a microsoftos metaverzum big picture-ét egyelőre nem vetítették ki a redmondi campus irodáinak a homlokzatára, apróbb információkból és nem metarverzumos címkével kiadott fejlesztésekből lassan össze lehet rakni, hogy mit akar a vállalat. A fenti Teams-kísérlet mellett ilyen "apróság", amit a Finextra nyomán a Portfolio is megírt: a spanyol CaixaBank és a Microsoft közös mesterséges intelligencia labort hozott létre, ahol többek között a metaverzumban létrehozható munkakörnyezetek alapelemein dolgoznak közösen. A prototípusok mellett use case-eket is kidolgoznak majd. A CaixaBankot elsősorban az vezérli, hogy komoly perspektívát lát a metaverzumban a banki szolgáltatások területén (digitális bankja, az Imagin volt az első európai fintech, amely belépett a metaverzumba).

A Microsoft célja is egyértelmű: minden fronton megkerülhetetlen vendor akar lenni a hibrid munkavégzési környezetet építő vállalatoknál. Nem mintha most olyan könnyen megkerülhető lenne...

Közösség & HR

Visszavonulót fújt Európában a TikTok

Az Európai Bizottságnak nagyon nem tetszett a kínai közösségi alkalmazás ösztönzőporgramja, amit olyan addiktívnak és károsnak jellemeztek, mint a dohányzást.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.