A speciális evőpálcikák elektromosan stimulálják a felhasználók nyelvét, hogy sósabbnak érezze az ízeket, mint amilyenek azok a valóságban lennének.

A japán Meidzsi Egyetem professzora, Mijasita Homei rendszeresen bukkan fel a hírekben különleges találmányaival – tavaly decemberben például az ételek ízét visszaadni képes, nyalogatható kijelzővel, amelyik lehetővé teszi, hogy a tévénéző meg is kóstolhassa, amit éppen a műsorokban lát. A feltatláló legutóbbi ötlete is ezen a vonalon mozog, de ezúttal a csuklópánton hordott miniszámítógépről és a hozzá kapcsolt evőpálcikáról van szó, amely várakozásai szerint feljavíthatja az ételek ízét (már amennyiben valaki evőpálcikával fogyasztja azokat).

A Kirin Holdings italgyártó cég és a Miyashita Laboratory együttműködésében készült eszközöket olyan embereknek szánják, akik alacsony nátriumtartalmú (nátrium-klorid, nátrium-glutamát) diétát követnek, de hozzá vannak szokva a sós ízekhez. A vonatkozó sajtóközlemény szerint ez a legelső gyakorlati megvalósítása a "sós íz fokozásának elektromos stimulációval", a technológia pedig hasznosnak bizonyulhat mindazok számára, akik sómentes étrendet próbálnak vagy kényszerülnek fenntartani.
 


A túl sok sót olyan, az életmóddal összefüggő betegségekhez kötik, mint a magas vérnyomást vagy bizonyos vesebetegségek, ami állítólag különösen aktuális dolog a sós ízek felé hajló japán konyhában, ahol az átlag fogyasztó az Egészségügyi Világszervezet által ajánlott mennyiség dupláját viszi be a szervezetébe. Az evőpálcikák viszont, amelyeket egy vezeték köt össze a csuklóra szerelt áramforrással, a beszámolók szerint meglepően jól működnek: a klinikai kísérletek során kiderült, hogy étkezés közben másfélszeresére növelték a sós íz érzetét a 40 és 65 év közötti tesztalanyoknál.

Konzumer tech

Hadat üzent az adatporszívózó MI-fejlesztőknek a Cloudflare

A cég alapból kitiltja ügyfelei oldaláról a minél több internetes információt felszippantani akaró MI-botokat. A tartalomgyártó weboldalak üzemeltetői pedig egy új szolgáltatásnak köszönhetően "belépő díjat" szedhetnek a webet pásztázó robotoktól.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.