A tavaly bemutatott Unitree G1 humanoid robotot alapkiszerelésben bruttó szűk 12 millió forintért kínálja a hazai forgalmazó.
Hirdetés
 

Nem feltétlenül fogja ellepni a hazai nappalikat, de ha humanoid robot vásárlására adnánk a fejünket, akkor azt már magyar forgalmazón keresztül is megtehetjük. A ivatalos közép-európai márkaképviseletként működő Infuze Robotics ma kiadott sajtóközleménye a világ első kereskedelmi forgalomban kapható, valós méretű humanoid robotjaként hivatkozik az Unitree tavaly tavasszal bemutatott G1-es modelljére.

Ahogy az alábbi bemutató videóban is látható, a nagyjából 130 centiméteres gépember meglehetősen összetett mozgássorokra képes. A robot egyenetlen és nehéz terepen is stabil mozgást produkál, nyugalmi állapotából pedig még egy jól irányzott fenékbe billentéssel sem könnyű kimozdítani.
 


A közlemény a modell kiemelkedő képességei között említi a teherhordó funkciót, amely lehetővé teszi, hogy különböző súlyelosztással is egyensúlyban maradjon. A karjai és lábai az emberi végtagok képességein túlmutató mozgástartománnyal rendelkeznek, így olyan mozdulatokat is végre tudnak hajtani, amire az ember nem képes. Szenzorok tekintetében a típus 3D LiDAR-ral és mélységkamerával rendelkezik, amelyek elengedhetetlenek a környezet feltérképezésében és elemzésében.

A G1 rugalmasságára alapozva a forgalmazó reméli, hogy bevethetőségi területe rendkívül széles lesz, legyen szó ipari automatizálásról, kereskedelmi, kutatási, oktatási, logisztikai, vagy akár háztartási alkalmazásról. Utóbbit azért egyelőre maximum a legtehetősebb háztartások engedhetik meg maguknak, hiszen a gyártó által 16 ezer dollárra taksált alapmodell árcédulája Magyarországra érve már megközelíti a bruttó 12 millió forintot.

Kiléphetnek a vásári komédiás szerepköréből

A modell hazai megjelenése mindenesetre jelzi, hogy a technológiai fejlődés egyre közelebb hozza a lehetőségét annak, hogy az önműködő humanoid robotokkal ne csak technológia kiállítások show-elemeként, hanem egyre több helyen és feladatkörben találkozzunk akár Magyarországon is. Ha viszont futóversenyen akarnánk összemérni velük a képességeinket, azért egyelőre Pekingig kell utazni.

Mobilitás

Trump a nem létező robothadseregnek is keresztbe tett

Eddig sem volt könnyen hihető, hogy az egyre nagyobb bajban lévő Tesla már az idén ezerszám gyártja majd a humanoid robotokat, de a kínai kereskedelmi korlátozásokkal alapanyag sem feltétlenül lesz a gyártásukhoz.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.