Míg Európában emelkedett a 4G hálózatok átlagsebessége, a világ többi régiójában nem javultak a letöltési sebességek. A Magyarországon működő 4G hálózatok sebessége kiemelkedő, a harmadik legjobb Európában, és lefedettségben is a top 3-ban vagyunk – számolt be az OpenSignal nevű független szervezet jelentése nyomán a Telenor Magyarország.

Az OpenSignal februári globális beszámolója szerint az átlagos letöltési sebesség alapján a hazai 4G hálózatok a világ öt leggyorsabbja között találhatók. A sebességmérő alkalmazásáról ismert független szervezet most először fókuszált Európán belül a 4G szolgáltatások minőségére. Mérési eredményei alapján 36 európai ország közül a magyar 4G hálózatok bizonyultak a harmadik leggyorsabbnak, míg az első helyet Hollandia, a másodikat pedig Norvégia (a Telenor anyavállalatának hazája) szerezte meg.

 

Átlagos letöltési sebességek (OpenSignal)
Infogram


Sokkal rosszabbul szerepeltek a méréseken például a német, brit és ír 4G-hálózatok, amelyek egyikén sem sikerült elérni a 25 Mbps-os letöltési átlagsebességet. Ennek egyik oka az OpenSignal szerint az, hogy ezen országok többsége fejlett 3G szolgáltatásokat épített ki a korábbi években, ezért lassabban bővítik 4G-s szolgáltatásaikat.

Ezzel szemben kiemelkedően teljesítettek a közép-kelet-európai és balti országok: Magyarországon, Litvániában és Csehországban a tesztek 87 százaléka során 4G hálózatokhoz csatlakoztak a készülékek. A 4G szolgáltatások hozzáférhetőségét illetően Magyarország ugyancsak a harmadik legjobb helyen áll Európában – derül ki az OpenSignal bejegyzéséből.

Bár a kelet-európai országokban a 4G technológia némi késéssel érkezett meg, a fejlesztések intenzívebbek voltak, emelte ki az OpenSignal. Ezen kívül a régió országaiban az utóbbi években jelentősen megnövekedett az igény a mobil adatszolgáltatások iránt, ami 4G-vel kapcsolatos befektetésre sarkallta a mobilszolgáltatókat: ennek köszönhetően lett az egyéb régióknál magasabb az átlagos mobilinternetes letöltési sebesség.

A magyarországi mobilhálózatok bővítéséről Koller György, a Telenor műszaki vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy jelenleg már a magyar lakosság 99 százaléka hozzáférhet a Telenor 4G szolgáltatásaihoz. A szolgáltató külön erőfeszítéseket tesz azért, hogy a kis lélekszámú falvakba is elvigye a szélessávú internetet: már 2700, hatezer főnél kisebb lélekszámú településen elérhető a 4G szolgáltatás. Emellett pedig már a lakosság 90 százaléka férhet hozzá a több fallal elválasztott, belső helyiségeket is kiszolgáló kiváló beltéri – deep indoor – 4G kapcsolathoz.

Az OpenSignal sebességstatisztikái szerint a világ egyéb régióban megállt a 4G szolgáltatások adatátviteli sebességének gyorsulása, míg Európában ez továbbra is javul. A szervezet számításai szerint, ha a régiónkban a hálózatok fejlődése a jelenlegi mértékű marad, akkor akár fél éven belül beérheti a világszínvonalúnak tartott kelet-ázsiai hálózatokét.

Konzumer tech

Sztrájkba kezdenek a videójátékok szinkronszínészei az MI miatt

A hollywoodi színészek és a játékkészítő stúdiók képviselői közel álltak a megállapodáshoz, ám a generatív algoritmusok jelentette problémákat egyelőre nem sikerült megnyugtatóan rendezni.
 
Általános jelenség a hazai nagyvállalatok körében, hogy a szükségesnél jelentősen többet költenek nyilvánosfelhő-szolgáltatásokra. Utánajártunk, mi a pontos helyzet, és mit lehet tenni a költségek optimalizálásáért.

a melléklet támogatója a 4iG Nyrt.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.