A hírek szerint akár már áprilisban induló szolgáltatással az amerikai óriás közvetlen konkurenciát támaszt a piacot uraló svéd Spotify-nak.

Múlt hét végén a Billboard hasábjain jelent meg az az információ, miszerint az Amazonnál nagyon közel vannak ahhoz, hogy a meglévő fizetős csomagjaik mellé egy harmadik, ingyenes zenei streaming szolgáltatás is felkerüljön a kínálatba. Ez nem csak amiatt érdekes, mert egy globális mamutról van szó, hanem azért is, mert ilyen jellegű megoldása eddig csak a Spotify-nak volt. A háború a szektor európai élharcosa és az Amazon között bizonyára alaposan felforgatja majd az amúgy sem unalmas piacot.

Ilyenük még nem volt

Bár az Amazon esetében tényleg majdnem könnyebb felsorolni azt, hogy mivel nem foglalkoznak, azért így is akad egy-egy részterület, ahol a könyvesboltból lett internetes oktopusz csápjai még nem értek el. A zenei streaming esetében például most is kétféle megoldás közül választhat náluk az ügyfél, ám mindkettő fizetős konstrukció. És ugyan hivatalos előfizetői számokat nem közöl a cég, de azt nagyjából tudni lehet, hogy a svéd Spotify és az Apple Music mögött jönnek csak az erősorrendben. A felhasználói tábor tekintetében biztosan sokat segíthet a most megszellőztetett ingyenes változat elindítása.

Ha hinni lehet a lapértesüléseknek, akkor a költségmentes zeneszolgáltatást akár már a héten elindíthatják. Ezt a vállalat otthoni okoshangszóróin keresztül lehet majd igénybe venni, az Amazon virtuális asszistensének, Alexának a közreműködésével. A cég persze keresni is akar az ügyön, így a számokat reklámok fogják tarkítani.

Az ingyenesség másik negatívuma lesz a limitált katalógus, amiből válogatni lehet majd az Echo-tulajdonosoknak. Hogy pontosan milyen szortimenttel érkezik az új szolgáltatás, arról egyelőre további részleteket nem lehet tudni, mivel a cég (természetesen) nem kívánta kommentálni a pletykákat.

Zenés számháború

Az interneten keresztül elérhető, igény szerint zenehallgatás az egyik olyan technológiai fehér holló, ahol nem amerikai óriáscégeket találunk a csúcson. Az egy éve tőzsdére lépő svéd Spotify ugyanis meglehetősen stabilan tartja első helyet, köszönhetően annak, hogy kiváló pillanatban indult el szolgáltatásával. 

A Spotify a legfrissebb adatok szerint 96 millió fizetős ügyféllel és további 116 milliós felhasználói táborral bír, akik csak az ingyenes, kevésbé személyre szabható szolgáltatást használják. Utóbbival egyébként (a szabadon fogható netes rádióadásokat nem számítva) mindezidáig csak a svédek rendelkeztek. Sikerük nagyban köszönhető annak, hogy a nem fizető felhasználók egy részét ügyesen csatornázzák át az előfizetői körbe.

Ehhez képest az Apple Music 56 millió fizetős ügyfele korántsam annyira impresszív szám, de még Cupertino teljesítményét is megirigyelhetik az Amazonnál. Utóbbinak ugyanis becslések szerint nagyjából 20 millió zenekedvelő előfizetője lehet a jelenleg kínált kétféle konstrukcióban. Az egyik opció az Amazon Prime csomag, amellyel évi 119 dollárért többek között egy alap zenei kínálat is jár. Az ennél szofisztikáltabb kínálatra vágyóknak pedig havi 10 dollárért lehet beszállni az Amazon Music Unlimited szolgáltatásra, amely lényegesen szélesebb zenei portfólióval rendelkezik, és a Prime ügyfelek, illetve a csak Echón keresztül szórakozók az árból eltérő mértékű kedvezményt kapnak.

Konzumer tech

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.