Hollandiában van rá a legnagyobb esély, hogy egy asztali gépet vagy cloud fiókot valamilyen támadás ér, de Magyarország sem számít a legbiztonságosabb öbölnek.

A Specops Software múlt héten tette közzé statisztikáit a kiberbűnözés által leginkább érintett európai országokról. A jelszókezelő és desktop-menedzsment megoldásokat fejlesztő stockholmi cég ehhez a felhőszolgáltatók (Azure) elleni támadásokat összesítette, illetve havi szinten vizsgálta a kriptovaluta-bányászatra fogott, zsarolóvírussal és más malware-ekkel fertőzött gépek számának alakulását a 2018 januárja és 2019 októbere közötti időszakban..

Eszerint összességében Hollandia áll a fenyegetettségek listájának az élén 17,64 százalékos érintettséggel, elsősorban a cloud szolgáltatók elleni akcióknak köszönhetően, azonban a máshol olvasható értékelésekkel szemben nem nyugat-európai országok követik. A második helyre ugyanis Bulgáriát hozták ki 17,55 százalékka, a harmadik Fehéroroszország lett 10,83 százalékkal, valamivel megelőzve a 10,35 százalékos Ukrajnát.

Stabilan a felső harmadban

Az Egyesült Királyság, ahonnan a biztonsági jelentések tavaly 32 százalékos emelkedésről szóltak az üzleti szereplők által jelentett támadások számában, így is csak a tizenhetedik helyen áll 3,82 százalékkal, míg a 32 országot számláló rangsor legutolsó helyén az írek vannak mindössze 1,08 százalékos kitettséggel. Írország egyébként az alkategóriákban is a legkedvezőbb eredményeket hozta, az Azure-os fiókoknak például 0,36 százalékát célozták.

Magyarország az összes kísérletet tekintve a kilencedik helyen áll 4,83 százalékkal, bár ezen a szinten már nagyon sűrű a mezőny. A felhőszolgáltatások elleni támadásokat tekintve nem vagyunk toplistásak, a kriptovaluta-bányászatot célzó akciókban viszont ugyancsak a kilencedik, a malwere-fertőzésekben a hetedik, a zsarolóvírusokkal találkozó gépek arányában pedig a hatodik helyre soroltak Románia, Bulgária, Lettország, Görögország vagy Horvátország mellé.

A Specops Software közleménye részleteiben itt tekinthető meg, a kibertámadásoknak való kitettség megszokott, hőtérképre emlékeztető ábrázolása pedig a következőképpen fest:
 

forrás: specopssoft.com

 

Biztonság

Természetes regenerációt hozott az agy-gép interfész

Egy svájci kutatóközpontban szó szerint és átvitt értelemben is hatalmas lépést tett egy csigolyasérülés miatt lebénult páciens.
 
Hirdetés

Felhőköltségek optimalizálása a EURO ONE Számítástechnikai Zrt.-vel

Hogyan lehet költségoldalon megteremteni az egyensúlyt a különböző felhős konstrukciók között?

Az on-premise, cloud és hibrid rendszerek között egyértelmű győztest hirdetni nem lehet, de érdemes végig venni azokat a szempontokat, amik meghatározzák, milyen kiadásokkal kell számolni.

a melléklet támogatója az Euro One

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.