Hollandiában van rá a legnagyobb esély, hogy egy asztali gépet vagy cloud fiókot valamilyen támadás ér, de Magyarország sem számít a legbiztonságosabb öbölnek.

A Specops Software múlt héten tette közzé statisztikáit a kiberbűnözés által leginkább érintett európai országokról. A jelszókezelő és desktop-menedzsment megoldásokat fejlesztő stockholmi cég ehhez a felhőszolgáltatók (Azure) elleni támadásokat összesítette, illetve havi szinten vizsgálta a kriptovaluta-bányászatra fogott, zsarolóvírussal és más malware-ekkel fertőzött gépek számának alakulását a 2018 januárja és 2019 októbere közötti időszakban..

Eszerint összességében Hollandia áll a fenyegetettségek listájának az élén 17,64 százalékos érintettséggel, elsősorban a cloud szolgáltatók elleni akcióknak köszönhetően, azonban a máshol olvasható értékelésekkel szemben nem nyugat-európai országok követik. A második helyre ugyanis Bulgáriát hozták ki 17,55 százalékka, a harmadik Fehéroroszország lett 10,83 százalékkal, valamivel megelőzve a 10,35 százalékos Ukrajnát.

Stabilan a felső harmadban

Az Egyesült Királyság, ahonnan a biztonsági jelentések tavaly 32 százalékos emelkedésről szóltak az üzleti szereplők által jelentett támadások számában, így is csak a tizenhetedik helyen áll 3,82 százalékkal, míg a 32 országot számláló rangsor legutolsó helyén az írek vannak mindössze 1,08 százalékos kitettséggel. Írország egyébként az alkategóriákban is a legkedvezőbb eredményeket hozta, az Azure-os fiókoknak például 0,36 százalékát célozták.

Magyarország az összes kísérletet tekintve a kilencedik helyen áll 4,83 százalékkal, bár ezen a szinten már nagyon sűrű a mezőny. A felhőszolgáltatások elleni támadásokat tekintve nem vagyunk toplistásak, a kriptovaluta-bányászatot célzó akciókban viszont ugyancsak a kilencedik, a malwere-fertőzésekben a hetedik, a zsarolóvírusokkal találkozó gépek arányában pedig a hatodik helyre soroltak Románia, Bulgária, Lettország, Görögország vagy Horvátország mellé.

A Specops Software közleménye részleteiben itt tekinthető meg, a kibertámadásoknak való kitettség megszokott, hőtérképre emlékeztető ábrázolása pedig a következőképpen fest:
 

forrás: specopssoft.com

 

Biztonság

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.