A Solarin soha nem látott biztonságot ígér valószínűleg androidos alapokon.
Hirdetés
 

Az április végi sajtóértesülésekből már lehetett számítani rá, hogy érkezik a világ legbiztonságosabbnak titulált mobilja, de az alap infókon kívül nem sokat árult el a gyártó. A Sirin Labs terméke ma hivatalosan is bemutatkozott Londonban, viszont a dizájnon, illetve a készülék jellemzőin kívül még mindig nem teljesen tiszta, hogy pontosan milyen jellegű védelmet ígér a Solarin.

A nem annyira reklámozott oprendszer

A kifejezetten top cégvezetőknek kínált mobil esetében valamilyen szinten érthető a titkolózás, de a cég közleményéből egyelőre az sem derült ki, hogy milyen operációs rendszer fut a telefonon (természetesen Android). Egyelőre annyit árultak el a Solarinról, hogy két éves fejlesztőmunka eredménye, ami egyébként Svédországban és Tel Avivban zajlott.

A Solarin legfontosabb jellemzője, hogy minden létező támadás típus ellen tökéletes védelmet nyújt, amit nagy bátorság így kijelenteni, de egy erre épített termék esetében ez nyilvánvalóan kikerülhetetlen. A Sirin Labs a KoolSpan partnerségében alkotta meg a chip-to-chip 256 bites AES titkosítást, ami egyébként a katonai célú eszközök, hálózatok esetében is általánosan használt technológia.

A céges kommunikáció gondosan kerüli a „legbiztonságosabb” szó használatát, ami helyett a „lehető legerősebb mobilos védelem” kifejezést preferálja. A védelemnek eddig egyetlen módját árulták el a nagyközönségnek, amit egy fizikai kapcsoló testesít meg: ennek aktiválásával bekapcsol a Solarin pajzs módja, így a lefolytatott hívások, üzenetek, adatfolyamok titkosítottá válnak.

A mobil hardverével kapcsolatban már bőbeszédűbb a vállalkozás, így tudjuk, hogy egy 5,5 colos, QHD felbontású, Gorilla Glass 4 réteggel ellátott IPS panelt kapott. A hátlapon egy 23,8 megapixeles kamera felel a képekért, míg a vasat a Snapdragon 810 chipset hajtja meg ismeretlen mennyiségű RAM társaságában. A közzétett képekből és videóból az is kiderül, hogy igényes anyagokkal, bőrrel, fémmel dolgoztak a tervezők, így nem csak biztonságos, hanem dizájnos mobil is lett a végeredmény.

Megkérik az árát rendesen

A vételárról az Engadget munkatársai által készített interjúban akadtunk új információra, mivel a hivatalos közlemény ezt a lényeges körülményt nem érinti. A mobilért (és főleg a mögötte lévő technológiáért, szolgáltatásért) 14 ezer dollárt, azaz közel 4 millió forintot fognak kérni, ami jelentősen kevesebb az eleinte beharangozott 20 ezerhez képest.
 A Sirin Labs arra számít, hogy a készülék elsősorban az USA-ban, illetve Európában működő cégek csúcsvezetőit érdekelheti, akiknek minden pénzt megér, hogy az érzékeny adataikat biztonságban tudják. Az alapító számításai szerint a luxusmobilok piaca nagyjából 1,1 milliárd dolláros, ami töredéke a teljes eladásoknak, viszont ezek különlegessége a különleges anyagok használatában, a gyémánt díszítésben, vagy aranybevonatban merül ki.

A vállalkozás összesen 72 millió dollárnyi, magántőkéből származó befektetést kapott a készülék elkészítéséhez és forgalmazásához. Az értékesítés június 1-jén indul, aminek támogatásához London Myfair kerületében boltot is nyitnak, később (június végén) ezt további üzletek követik a Harrods áruházban és Knightsbridge-ben.

Konzumer tech

Kizárólag MI-ügynökökből álló céget indítottak – nem lett jó vége

A kitalált szoftverfejlesztő vállalat egy tudományos kísérlet keretében működött. Már ha működésnek lehet nevezni azt a szerencsétlenkedést, amit a tesztelt modellek produkáltak.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.