A több millió forintba kerülő készüléket kifejezetten cégvezetőknek szánják.

A mobilkészülékeken tárolt, és forgalmazott adatok biztonsága az átlagfelhasználó számára akkor lesz igazán fontos, amikor már elvesztette, elhagyta, vagy esetleg ellopták a mobilját. Van azonban egy olyan réteg, amely számára a személyes és főleg céges adatok védelme mindent megér, nekik készül a Sirin Labs okostelefonja.

Drága, de biztonságos

A brit és izraeli szakemberek által alapított startup már a jövő héttől piacra dobná azt a készüléket, ami az összes eddiginél magasabb szintű technológia segítségével tartaná biztonságban a tulajdonos adatait. A cég ezért a közelebbről nem megnevezett konstrukcióért közel 20 ezer dollárt, azaz 5 és fél millió forintot kérne a vásárlóktól.

A Sirin alapítója és elnöke, Moshe Hogeg a Reutersnek adott nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy a mobil olyan technológiai megoldásokkal bír, amelyek kereskedelmi forgalomban egyelőre meg sem jelentek, az adatok biztosítására pedig katonai szintű szabványokat használnak. Látatlanban némileg gyengíti a képet az a tény, hogy a telefon Androidot használ majd, de a készítők szerint ebbe olyan elemeket építettek be, amelyek csak két-három élv múlva lesznek általánosak a piacon.

A technológiát kell megfizetni

Hogeg arra számít, hogy a készülék elsősorban ez Egyesült Államokban, illetve Európában működő cégek csúcsvezetőit érdekelheti, akiknek minden pénzt megér, hogy az érzékeny adataikat biztonságban tudják. Hiszen amennyiben ez megtörténik, úgy az esetleges kár többszöröse is lehet a vételárnak. Az alapító számításai szerint a luxusmobilok piaca nagyjából 1,1 milliárd dolláros, ami töredéke a teljes eladásoknak, viszont ezek különlegessége a különleges anyagok használatában, a gyémánt díszítésben, vagy aranybevonatban merül ki.

A vállalkozás összesen 72 millió dollárnyi, magántőkéből származó befektetést kapott a készülék elkészítéséhez és forgalmazásához. Az értékesítés májusban indul, aminek támogatásához London Myfair kerületében boltot is nyitnak.

Mobilitás

Hálózatfejlesztési megállapodást kötött a Yettel és a Cetin a kormánnyal

A magyarországi digitalizációs törekvéseket támogató együttműködés keretében a cégek öt év alatt minimum 72 milliárd forintot áldoznak a hazai távközlési hálózat fejlesztésére.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.