A mobilkészülékeken tárolt, és forgalmazott adatok biztonsága az átlagfelhasználó számára akkor lesz igazán fontos, amikor már elvesztette, elhagyta, vagy esetleg ellopták a mobilját. Van azonban egy olyan réteg, amely számára a személyes és főleg céges adatok védelme mindent megér, nekik készül a Sirin Labs okostelefonja.
Drága, de biztonságos
A brit és izraeli szakemberek által alapított startup már a jövő héttől piacra dobná azt a készüléket, ami az összes eddiginél magasabb szintű technológia segítségével tartaná biztonságban a tulajdonos adatait. A cég ezért a közelebbről nem megnevezett konstrukcióért közel 20 ezer dollárt, azaz 5 és fél millió forintot kérne a vásárlóktól.
A Sirin alapítója és elnöke, Moshe Hogeg a Reutersnek adott nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy a mobil olyan technológiai megoldásokkal bír, amelyek kereskedelmi forgalomban egyelőre meg sem jelentek, az adatok biztosítására pedig katonai szintű szabványokat használnak. Látatlanban némileg gyengíti a képet az a tény, hogy a telefon Androidot használ majd, de a készítők szerint ebbe olyan elemeket építettek be, amelyek csak két-három élv múlva lesznek általánosak a piacon.
A technológiát kell megfizetni
Hogeg arra számít, hogy a készülék elsősorban ez Egyesült Államokban, illetve Európában működő cégek csúcsvezetőit érdekelheti, akiknek minden pénzt megér, hogy az érzékeny adataikat biztonságban tudják. Hiszen amennyiben ez megtörténik, úgy az esetleges kár többszöröse is lehet a vételárnak. Az alapító számításai szerint a luxusmobilok piaca nagyjából 1,1 milliárd dolláros, ami töredéke a teljes eladásoknak, viszont ezek különlegessége a különleges anyagok használatában, a gyémánt díszítésben, vagy aranybevonatban merül ki.
A vállalkozás összesen 72 millió dollárnyi, magántőkéből származó befektetést kapott a készülék elkészítéséhez és forgalmazásához. Az értékesítés májusban indul, aminek támogatásához London Myfair kerületében boltot is nyitnak.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak